Zuzanna Wichrzycka

Terapeuta Terapii Czaszkowo-Krzyżowej, Pedagog, jeden z filarów projektu Kliniki OdNowa Warsztatu OdNowa krok po kroku, gdzie w nieinwazyjny sposób promuje tę metodę jako naturalną i holistyczną pracę nad swoim ciałem i duchem.

Zapraszam na zabiegi z zakresu:

Terapia czaszkowo-krzyżowa – inaczej zwana cranio sakralną to delikatna, nieinwazyjna terapia wywodząca się z osteopatii.Terapia polega na pracy z ciałem pacjenta, gdzie za pomocą subtelnego dotyku wyczuwa się napięcia i nieprawidłowości w strukturach i ruchach tkanek a także kości całego systemu czaszkowo-krzyżowego. Według dr Sutherland’a system ten obejmuje:
 • fluktuację płynu mózgowo-rdzeniowego
 • ruchomość ośrodkowego układu nerwowego
 • wzajemne napięcia układu oponowego
 • ruchomość kości czaszki
 • ruch kości krzyżowej
Terapeuta wsłuchuje się w rytm czaszkowy, trzeci niezależny rytm w naszym ciele poza oddechem płucnym i pulsem. Jest on bardzo charakterystyczny, odbiera się go jako przypływ i odpływ, podobnie jak fale morza. Ma on swoją jakość, moc i amplitudę. Terapeuta sprawdza gdzie w naszym ciele występują zaburzenia rytmu czaszkowego i uwalnia je stosując konkretne układy terapeutyczne. Według podejścia biodynamicznego w płynie mózgowo-rdzeniowym zapisany jest nasz wzorzec zdrowia. Jeśli chorujemy, jesteśmy zestresowani, nieregularnie śpimy i źle się odżywiamy nasz organizm nie może dotrzeć do tego wzorca. Za pomocą terapii czaszkowej możemy go ponownie odtworzyć, co często ułatwia samoregulację naszego ciała. Istotą terapii jest nadanie impulsu do samo uzdrowienia i powrotu do homeostazy.

Zaproponuj termin spotkania

  Dane wpisane w formularzu kontaktowym są dobrowolne i będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodne z polityką prywatności. Administratorem danych osobowych jest firma: Klinika OdNowa Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku 80-213, przy Al. Zwycięstwa 46/1, NIP: 6040205585.

  What is 5 + 4

  Dołącz do naszej społeczności! Zapraszam Cię, Iza Milczarek