Refleksologiczna Masterklasa z Izą Milczarek

Drogi Terapeuto Refleksologu, zapraszamy cię na podróż doskonalącą twoje zasoby terapeutyczne, abyś mógł zrozumieć swojego Pacjenta holistycznie, nadając znaczenie terapii refleksologicznej, którą wzmocnisz z poziomu wiedzy z zakresu Ciała, Umysłu i Ducha. 

Warsztat “Bezsenność” jest inauguracją cyklu 6 warsztatów Refleksologicznej Masterklasy poświęconym najczęstszym wyzwaniom, z którymi w pracy z pacjentami mierzą się terapeuci. Celem Masterklasy jest wyposażenie refleksologów w wiedzę i narzędzia, dzięki którym będą mogli jeszcze głębiej sięgać do przyczyn chorób i dolegliwości pacjentów, z którymi pracują. 

 

Warsztat jest dedykowany refleksologom, którzy chcą:

👉 zdobyć dodatkową wiedzę na temat zagadnień, z którymi najczęściej spotykają się w pracy z pacjentem

👉 lepiej odpowiadać na potrzeby swoich pacjentów, patrząc na nich z holistycznej perspektywy

👉 umieć rozpoznawać emocjonalne przyczyny dolegliwości z ciała

👉 ustalać i realizować plan powrotu pacjentów do równowagi na poziomie Ciała, Umysłu i Ducha

👉 zyskać rozszerzoną wiedzę z zakresu medycyny chińskiej 

 

Na cykl warsztatów składa się 6 weekendowych spotkań dedykowanych poszczególnym zagadnieniom:

 1. Bezsenność
 2. Stres i wyczerpanie organizmu
 3. Zaburzenia mentalne i depresja 
 4. Jelita i zaburzenia jelitowe 
 5. Zaburzenia ginekologiczne – menstruacja, menopauza, bezpłodność
 6. Refleksologia pediatryczna 

Możesz wziąć udział we wszystkich lub wybranych modułach.

ℹ️ Po każdym module otrzymasz certyfikat ukończenia warsztatu. ℹ️

Refleksolog na miarę nowych czasów

Masterklasa z Izą Milczarek to spotkanie w gronie refleksologów, którzy poszukują głębi wiedzy w doświadczeniu i kontemplacji przypadków, aby lepiej odpowiadać na potrzeby swoich pacjentów. 

Na warsztatach damy uwagę nurtowi medycyny chińskiej i meridianologii, aby lepiej zrozumieć punkty kotwiczące energię, z jaką Pacjent przychodzi na terapię. Jako terapeuta uzmysłowisz sobie, jak wielki ogrom informacji płynie z receptorów i punktów akupunkturowych, które dotykają aspektu mentalnego twojego pacjenta. 

Praca nad zagadnieniami będzie zawierać szczegółowe studium klinicznych przypadków, bo prawidłowe rozpoznanie przyczyny dolegliwości i chorób wymaga dogłębnej analizy wszystkich danych, które terapeuta zbiera podczas wywiadu z pacjentem. Prawidłowy wywiad to nie tylko pytania o objawy fizyczne. Refleksolog patrzy na pacjenta wielowymiarowo, przyglądając się jego stanom emocjonalnym i na podstawie tych informacji buduje całościowy obraz pacjenta. Analiza przypadków klinicznych dowodzi ogromnej różnorodności przyczyn i objawów, dlatego znajomość wielu przypadków i umiejętność szczegółowej analizy sytuacji pacjenta pomaga terapeucie nakreślić plan skutecznej terapii w każdym z przypadków. 

Sen jest niezbędny do regeneracji ciała. To czas, w którym odpoczywa Qi oraz energie Yin i Yang. Higiena snu jest podstawą prawidłowego funkcjonowania i dobrostanu fizycznego i emocjonalnego, bo przy chronicznej bezsenności dochodzi do zapętlenia objawów i schematów, które drastycznie obniżają jakość życia, a w konsekwencji prowadzą do poważnych chorób. Bezsprzecznie możemy nazwać bezsenność jedną z chorób cywilizacyjnych. Do gabinetów terapeutów trafia coraz więcej pacjentów wyczerpanych brakiem snu. Zadaniem holistycznego refleksologa jest zróżnicować przyczynę bezsenności i zaproponować pacjentowi adekwatną ścieżkę leczenia.

Na dobry początek: zrozumieć bezsenność

Każdą chorobę trzeba zrozumieć, aby wiedzieć, czego się wyzbyć, a co zyskać, aby mogła nastąpić zmiana. Odpowiedzią na bezsenność jest wiedza, umiejętność analizy przypadku i różnicowanie przyczyn, a nie popularna farmakologia, która tylko maskuje rzeczywisty problem.

Celem terapii jest integracja ciała, umysłu i ducha, czyli homeostaza na poziomie wewnętrznym, a nie porządkowanie pacjenta z zewnątrz, czyli m.in. farmakologią. Terapeuta określa, jakie terapie musi odbyć pacjent, np na poziomie Shen, aby ciało odzyskało poczucie bezpieczeństwa, a sen wrócił do normy. 

Proces leczenia to również zmiana toksycznych nawyków na nowe, które dadzą mu spokój i regenerację potrzebne do prawidłowego snu. Modyfikacja rutyny, zmiana pracy – powrót do homeostazy często wymaga od pacjenta radykalnych zmian. Wsparcie holistycznego refleksologa nadaje jego działaniom właściwy kierunek. 

Jaka jest prawdziwa przyczyna bezsenności?

Każda bezsenność jest inna, dlatego najważniejsze jest zróżnicowanie jej przyczyny, która z pewnością tkwi w emocjonalności pacjenta. Wkurzenie, napięcie w ciele, wieczorne objadanie, wybudzanie w środku nocy, nadmierne śnienia – to wszystko są sygnały dla pacjenta, czy radzi sobie z emocjami, czy wszystko bierze do siebie. W takich momentach pacjenci myślą często, że kiedy dobrze zjedzą i w końcu się wyśpią, to wszystko wróci do normy. 

Tymczasem są to sygnały, że równowaga jest zachwiana i trzeba mocno popracować nad świadomością i emocjonalnością, bo bezsenność to stan naszego Shen. Farmakologia i ciepłe mleko już nie pomogą, bo rozwiązania zewnętrzne nie wpłyną na wewnętrzną dysharmonię. Wtedy właśnie do działania wkracza świadomy refleksolog z holistyczną perspektywą i rozpoczyna proces różnicowania rodzaju i przyczyny bezsenności. 

Bezsenność to często stan naszego Shen, czyli ducha, który określa nas i daje możliwość pokazania się. Kiedy osierdzie, komnata Shen, nie trzyma poczucia bezpieczeństwa, pojawia się poczucie wyczerpania mentalnego i fizycznego, a pacjent śpi w trybie czuwania i może obudzić się na zawołanie o każdej porze nocy. 

Jeśli serce w swojej ognistej przemianie nie odżywia śledziony, która jest w przemianie ziemskiej, wniosek jest jeden: pacjent nie zajmuje się sobą właściwie. Wtedy przychodzi potrzeba odbudowania zasobów oraz przyjrzenia się emocjonalnemu wpływowi na ciało, które bezsennością reaguje na brak stabilizacji. Refleksolog wyposażony w odpowiednie narzędzia poprowadzi pacjenta do równowagi i przywróci niezbędny do życia sen. Tego, jakich użyć narzędzi w takim i innych przypadkach, będziemy uczyć się na warsztacie Refleksologiczna Masterklasa – część 1 Bezsenność. 

Struktura i program warsztatu

Podczas warsztatu zgłębisz zagadnienie na poziomie teoretycznym i praktycznym. To warsztat, który zakłada praktykę z pacjentami klinicznymi i empiryczne badanie pacjentów z bezsennością, aby rozpoznać strukturę objawów na poziomie ciała, umysłu i ducha, z którymi boryka się pacjent, nie znając ich pierwotnej przyczyny. 

Do każdej bezsenności podchodzimy w inny sposób, nie wykluczając konotacji energetycznych. Podczas warsztatu przekonasz się, jak ustawienia systemowe mogą być pomocne przy odnajdywaniu przyczyny tej dolegliwości u niektórych pacjentów. 

 

Podczas weekendowego zjazdu zrealizujemy następujący program:

 1. Bezsenność – pogłębienie zagadnienia z punktu widzenia medycyny chińskiej
 2. Różnicowanie przyczyny bezsenności 
 3. Omówienie przypadków klinicznych
 4. Sesje terapeutyczne z pacjentami klinicznymi 
 5. Empiryczna analiza różnych rodzajów bezsenności
 6. Narzędzia terapeutyczne i strategie działania dla konkretnych przypadków 

Kto będzie wspierał Twój rozwój?

Twórczyni zintegrowanej, holistycznej metody w pracy z Pacjentami, Praktyk Medycyny Chińskiej, Dyplomowany Terapeuta Refleksolog, Fitoterapeuta, Psycholog w zarządzaniu, założycielka Kliniki OdNowa i Szkoły OdNowa.

Każdego roku przyjmuje w swoim gabinecie setki pacjentów, którzy dzięki niej odmieniają swoje życie.

Refleksoterapia jest jej flagową dyscypliną, którą doprowadziła do perfekcji. Wzbogaciła o leczniczy masaż stóp o holistyczną perspektywę, z której patrzy na swoich pacjentów. Czytając informacje o ciele i emocjach z punktów receptorowych na stopach konfrontuje pacjentów z rzeczywistością i stawia trafne diagnozy. Szuka prawdziwych przyczyn fizycznych dolegliwości i chorób i realizuje skuteczne leczenie w nurcie medycyny chińskiej.

Jako nauczycielka w Szkole OdNowa kształci terapeutów refleksologów i terapeutów holistycznych. 

Stworzyła pojęcie terapii podcastowej – jest głosem podcastu Mrs Yin Wielowymiarowa Ja, który stanowi darmową terapię dostępną dla każdego, kto wkracza na ścieżkę świadomego rozwoju.

W 2023 roku wydała książkę “Trzymaj się! Wielowymiarowa podróż do siebie”, niestandardowy poradnik, który wspiera czytelniczki na świadomej drodze do odkrycia swoich wewnętrznych potencjałów.

Harmonogram i tematyka zjazdów

1. 🗓 26-28.04.2024 Bezsenność

2. 🗓 21-23.06.2024 Stres i wyczerpanie organizmu

3. 🗓 20-22.09.2024 Zaburzenia mentalne i depresja

4. 🗓 29.11-01.12.2024 Jelita, zaburzenia jelitowe

5. 🗓 14-16.02.2025 Zaburzenia menstruacji, menopauza, bezpłodność

6. 🗓 11-13.04.2025 Refleksologia pediatryczna        

Harmonogram zajęć

Piątek

15:00 – 20:00 blok zajęciowy

Sobota

09:00 – 13:00 blok zajęciowy

13:00 – 14:30 przerwa obiadowa

14:30 – 18:30 blok zajęciowy

Niedziela

09:00 – 13:00 blok zajęciowy

Pojedynczy warsztat obejmuje 16 godzin zegarowych wykładów i ćwiczeń praktycznych. Uczestnicy otrzymują certyfikat potwierdzający ukończenie warsztatu. 

Cena

Koszt pojedynczego weekendowego warsztatu to 2200 złotych.

ℹ️ Cena dla absolwentów Szkoły OdNowa to 1680 złotych.

 

Aby zarezerwować miejsce na warsztacie, należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 złotych na konto Centrum Medycyny Naturalnej Izabela Milczarek 

28 1910 1048 2267 1522 0353 0001 

📍 Miejsce warsztatów:

Klinika OdNowa, ul. Leczkowa 1, 80-432 Gdańsk

Informacje szczegółowe:

Placówką organizującą cykl warsztatów Refleksologiczna Masterklasa jest Centrum Medycyny Naturalnej Izabela Milczarek wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.

Obserwuj nas na Facebooku – Kliknij tutaj i przejdź do Fanpage’a

Zapisy:

📲 tel. (+48) 509 614 409
📧 e mail: sekretariat@odnowacentrum.pl

❗️ Liczba miejsc ograniczona ❗️

Poszerz swoją wiedzę.

Kontakt

Jeżeli masz pytania dotyczące kursu – zadzwoń do nas.

(+48) 509 614 409
sekretariat@odnowacentrum.pl