Pan Dziobak

     

Misja

Pewnego dnia Izabela Milczarek oraz Olga Fedirko, zaangażowane w profilaktykę zdrowia, siedząc i miło gawędząc sobie o ważnych sprawach dla ludzkości, wpadły na pomysł napisania książki dla najmłodszych o refleksologii.

Od razu stało się jasne, że umieszczą tam ważne treści o tym, jak możemy sami sobie pomagać, by utrzymać dobrą kondycję i zdrowie.

Snuły marzenia, że oto dzieci będą miały szansę zrozumieć, jak holistyczny jest człowiek. Jak w nim wszystko się łączy – i Ciało, i Umysł, i Duch, tworząc swoisty CUD Życia.

Świadoma profilaktyka zdrowia, w której dzieci będą naturalnie wzrastać, spowoduje, że bez wysiłku wcielą tę wiedzę w dorosłe życie.

„Przygody Pana Dziobaka” są realizacją marzenia o tym, byś Ty, Drogi Czytelniku, odkrywał siebie krok po kroku

Opis – wstępniaczek

Przygody Pana Dziobaka powstały z miłości do Wspanialej Refleksologii i Wielkiej Medycyny Chińskiej. Postać Pana Dziobaka przeprowadzi Twoje dziecko w świat Naturoterapii poprzez poznanie sekretów opartych na miłości do Matki Ziemi.

Wszystkie naturalne metody wspomagania zdrowia, poprzez dotyk, wiedzę z zakresu naturalnego aspektu działania organizmu, ale też i emocji, poprowadzą Twojego malucha i Ciebie w pełnej równowadze we wszystkim, co otacza Cię na co dzień.

Ciało somatyzuje się w nierównowadze energetycznej poprzez całą skalę różnych nieprzeżytych emocji, jakich dziecko doznaje w swoim obszarze poznawczym.

Pokazanie mu, że przeżywanie emocji, na przykład lęku czy bezradności, jest właściwe, bo Pan Dziobak daje mu wspaniałe narzędzia do tego, aby młody człowiek był ze Sobą skomunikowany. Żył w zgodzie ze Sobą i Swoim organizmem.

Każdy katar, każdy brak snu ma swój początek w nierównowadze energetycznej. Kiedy dziecko umie określić, co czuje, niweluje skutki dysharmonii w ciele, przywołując w naturalny sposób homeostazę, która jest kwintesencją naszego zdrowia. Chciałabym bardzo, aby Pan Dziobak został wielkim Przyjacielem Twojego dziecka i razem z nim przeżył część pierwszą tych niesamowitych przygód.

Tak więc… ahoj, przygodo! Poznajcie Pana Dziobaka i jego niezwykły świat! Dziobakowa Mama, Izabela Milczarek

Izabela Milczarek – autorka

Od kilku lat przemierzam ścieżkę refleksologiczną, ucząc moich Pacjentów naturalnego i holistycznego dbania o Siebie. Kiedy do drzwi gabinetu zaczęli przychodzić najmniejsi Pacjenci, zobaczyłam ich niesamowitą odwagę, aby brać do Siebie wszystko to, co daje naturoterapia, a przede wszystkim Refleksoterapia.

Kiedy trzymam w swojej dłoni jadeitowego dziobaka, każdy Pacjent zmierza się z nim w osobistej konfrontacji, a dzieci nie…

Pan Dziobak powstał z miłości do refleksologii, z miłości do Matki Ziemi. Powstał po to, aby każdy, kto obudzi swoją świadomość, miał narzędzie do lepszego życia. Refleksologia jest metodą holistyczną, którą każdy może zabrać do domu i wciągnąć w swoją codzienność.

Potrzeba jedynie motywacji, aby obudzić w Sobie to coś, co spowoduje, że będzie to dla nas ważne. Dla nas dorosłych najważniejsze jest nasze dziecko… A dziecko powinno mieć Wspaniałego Przyjaciela, na przykład Pana Dziobaka.

Misja specjalna „Przygód Pana Dziobaka” jest oparta na świadomej profilaktyce i holistycznym zrozumieniu, że ciało somatyzuje emocje, a emocje somatyzują ciało.

Wiedza podana w „Przygodach Pana Dziobaka” uczy naszych milusińskich o ciele z poziomu Medycyny Chińskiej, o refleksologii, którą można zastosować w każdej dysharmonii energetycznej i mądrości mentalnej, dającej bogactwo emocji, które umiemy nazwać, przeżyć i zaakceptować w swoim życiu. Dzieci uczą się szybko, a dla nas dorosłych to najlepsi Nauczyciele życia.

Izabela Milczarek, Praktyk Medycyny Chińskiej, Terapeuta Refleksolog. Od kilku lat zgłębia wiedzę z zakresu naturoterapii. Jej misją jest świadoma profilaktyka zdrowia. Na co dzień w swojej praktyce refleksologicznej uczy Pacjentów, że najważniejsza jest prewencja w utrzymaniu zdrowia, a nie żmudny proces jego leczenia. Prywatnie jest Mamą dwóch córek i babcią Leona i Hani.

Wywiad z ilustratorką książki - Olgą Fedirko

Cena książki – 49,99 zł

W sprzedaży również maskotki terapeutyczne Pana Dziobaka – 68,00 zł.

Odbierz osobiście w Klinice OdNowa ul. Konrada Leczkowa 1, Gdańsk lub zamów książkę oraz maskotkę – przelew na numer konta:

Centrum Medycyny Naturalnej
Numer konta: 28 1910 1048 2267 1522 0353 0001
Natural Point
Al. Zwycięstwa 46/1

W tytule przelewu wpisz swoje imię i nazwisko plus zabawka lub książka.
Przesyłkę wyślemy do Ciebie kurierem na wskazany adres. Koszt przesyłki 19 zł

Recenzja Ani Kwiatek:

„Przygody Pana Dziobaka” to historia o tym, jak małe dziecko może wejrzeć w głąb swojego ciała i nauczyć się kontrolować swoje emocje, a tym samym i zdrowie.

Autorka w przystępny sposób opisuje najmłodszym mikrokosmos naszego organizmu, pomaga obłaskawić lęk i pozwala dziecku razem z tytułowym Panem Dziobakiem przeżyć wewnętrzną odmianę, by i ono mogło postawić pierwsze kroki na ścieżce chińskiej medycyny i refleksologii. Czy dziecko jest gotowe, by podjąć nauczyć się odpowiedzialności za własne zdrowie? Autorka, Izabela Milczarek, jest przekonana, że to możliwe.

Stworzony przez nią Pan Dziobak towarzyszy dziecku i wraz z nim przeżywa lęk, strach, odwagę i radość, które pozwalają mu odkryć wewnętrzną siłę tkwiącą w każdym z nas. Zimowe „Przygody Pana Dziobaka” to pierwsza z takich inspirujących dziecięcych podróży.

Na horyzoncie czekają już kolejne.

Zapraszam do lektury!

Ania Kwiatek

Recenzja Anny Mrówczyńskiej-Dąbskiej, mamy Dawida:

Polecam „Przygody Pana Dziobaka” całym swoim sercem. Przepięknie napisana historia. Czytałam ją z wielką przyjemnością i z jeszcze większą przyjemnością obserwowałam, jak trafia ona prosto do serca mojego synka.

Urzekła mnie też klarowność i lekkość z jaką pokazane są ważne rzeczy. Bo cóż jest ważniejsze niż uczenie dzieci jak być sobą, jak nie bać się swoich emocji i ich wyrażania? Magia.

Uważam, że to przepiękna i mądra lektura nie tylko dla mojego synka, ale również dla mojego wewnętrznego dziecka. Czekamy z utęsknieniem na kolejne części.

Anna Mrówczyńska-Dąbska

Recenzja Sary Milczarek:

Pan Dziobak jest wspaniałą przygodą na temat zrozumienia wewnętrznej harmonii ciała i ducha.

W zabawny sposób przeprowadza dziecko i rodzica przez czarujący świat złożoności ludzkiego organizmu.

Książka jest idealną pomocą do zrozumienia jak ważna jest czujność na siebie i na to co się ze mną dzieje. Dzieciaki w mig udają się w tą przygodę, co jest cudownym doświadczeniem dla rodzica.

Lektura obowiązkowa dla tych co czują, że zrozumienie jest jedynym słusznym wyborem 🙂

Sara Milczarek