Praktyczny kurs Akupunktury i medycyny chińskiej

Praktyczny kurs Akupunktury i medycyny chińskiej

🎯 Na liczne Wasze prośby przełożyliśmy start kursu od nowego roku.
Oficjalna data rozpoczęcia kursu to 12-14.01.2024 r.

Mamy przyjemność ogłosić, że Szkoła OdNowa zdobyła status Centrum Kształcenia Ustawicznego jako Szkoła OdNowa Izabeli Milczarek. Absolwenci naszych kursów zawodowych otrzymują dyplom ukończenia kursu oraz certyfikat Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Serdecznie zapraszamy cię do udziału w półrocznym praktycznym, zawodowym kursie akupunktury i medycyny chińskiej, który gruntownie przygotuje Cię do nowej ścieżki zawodowej lub da ci dodatkowe umiejętności, jeśli już pracujesz jako terapeuta.

Praktyczny – bo całego ogromu wiedzy teoretycznej doświadczysz na sobie. Nauczysz się prawidłowej diagnostyki wg medycyny chińskiej i lokalizacji punktów akupunkturowych. Spędzisz wiele godzin na zajęciach z pacjentami, aby pod okiem mistrza, szlifować swoje umiejętności praktyczne niezbędne do wykonywania zawodu terapeuty akupunktury.

Dlaczego kurs medycyny chińskiej? Aby w pełni zrozumieć, czym jest i jakie niesie ze sobą możliwości akupunktura, musisz poznać szczegóły medycyny chińskiej m.in. z zakresu meridianologii. Z wykładów dowiesz się, jak według medycyny chińskiej funkcjonuje ludzkie ciało, a wiedza to pomoże ci spojrzeć na twoich przyszłych pacjentów z nieporównywalnie szerszego kąta, niż robi to medycyna konwencjonalna.

Czym jest akupunktura?

Akupunktura opiera się na bezbolesnym nakłuwaniu igłami odpowiednich punktów na ciele, które odpowiadają za największą aktywność narządów wewnętrznych. Są one pobudzane przez energię witalną Qi, która płynie kanałami energetycznymi – meridianami oraz naczyniami krwionośnymi, docierając do najmniejszych cząstek naszego ciała. Akupunktura stymuluje energię Qi, nadając jej odpowiedni przepływ, dzięki czemu można zlikwidować, albo przynajmniej zniwelować ból i przywrócić równowagę energetyczną organizmu.

Terapeuta za pomocą kodu energetycznego „zdobywa informacje” o swoim pacjencie i na tej podstawie może dobrać strategię leczenia – od niwelowania blizn po leczenie ciężkich chorób. Dzięki indywidualnemu podejściu usuwana zostaje dysharmonia energetyczna, z której wynikają przewlekłe choroby i mniejsze dolegliwości.

Akupunktura cieszy się coraz większym powodzeniem dzięki swojej skuteczności w leczeniu szerokiego spektrum chorób i podnoszenia jakości życia. Nakłuwanie stosownych punktów akupunkturowych, które usprawnia przepływ energii życiowej Qi, ma przede wszystkim za zadanie wzmocnić organizm, doprowadzić do wyrównania pełnej harmonii i ogólnie poprawić stan zdrowia. 

Organizm w poddany nakłuwaniu odpowiednich punktów akupunkturowych reguluje swoją pracę i pozbywa się chorób i dolegliwości. Akupunktura jest skuteczną metodą leczenia chorób przewlekłych, depresji, problemów z tarczycą, problemów z układem trawiennym, ale również bólów kręgosłupa, bólów menstruacyjnych, nawracających infekcji, otyłości, męczących bólów głowy i migren i nadmiernego stresu. 

Dla kogo jest ten kurs?

Jeśli pracujesz już jako terapeuta skłaniający się ku medycynie wschodu lub terapeuta holistyczny to świetny kurs dla ciebie. Zdobędziesz ogrom nowej wiedzy, poszerzysz kwalifikacje i zdobędziesz wielu nowych pacjentów, na których spojrzysz inaczej, biorąc pod uwagę więcej czynników, a to pomoże ci postawić diagnozę i wyleczyć dolegliwości.

Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia jako terapeuta, ale czujesz gotowość do gruntownej zmiany w życiu i rozpoczęcia edukacji w kierunku zdobycia zawodu na miarę nowego świata – ten kurs jest również dla ciebie. Zdobędziesz nową wiedzę od podstaw, więc nie martw się, jeśli do tej pory medycyna chińska stanowiła dla ciebie tajemnicę. Na tym kursie, pod okiem mistrza tej medycyny i terapeuty z wieloletnim doświadczeniem, nauczysz się wszystkiego od zera i zdobędziesz umiejętności bezpośredniej pracy z pacjentem takiej, jak diagnostyka i realizacja leczenia. 

Ten kurs będzie strzałem w dziesiątkę również, jeśli nie jesteś jeszcze pewien, czy chcesz rozpocząć nową ścieżkę zawodową jako terapeuta, ale fascynuje cię medycyna chińska i chcesz wprowadzić takie metody lecznicze do życia swojego i swoich bliskich. Zdobędziesz skuteczne metody radzenia sobie z wieloma dolegliwościami i chorobami, a to pomoże ci świadomie wkroczyć na ścieżkę życia w zgodzie z naturą. Nauczysz się korzystać z potencjałów naturalnej medycyny i przywracać równowagę w ciele.

Chcesz poznać szczegóły? Zostaw adres e-mail:


  Podaj wynik 1 x 8

  * wymagane pola

  Czego nauczysz się na kursie?

  Zdrowie według medycyny chińskiej to swobodny, niczym niezakłócony przepływ Qi i krwi w organizmie człowieka. Dlatego na kursie akupunktury największy nacisk stawiamy na naukę meridianologii. Gruntowna wiedza na temat 12 meridianów jest podstawą do rozpoczęcia praktyki medycyny chińskiej i akupunktury.

  To dzięki dwunastu meridianom, kanałom dla życiodajnej energii Qi, istnieje życie ludzkie. Akupunktura porusza Qi w prawidłowym kierunku, usprawniając współpracę narządów w ciele i przywracając harmonię. Poznasz przebieg 12 meridianów wraz z ich odgałęzieniami – sieć tych kanałów jest tak skomplikowana, że nie ma części ciała, ani tkanki, do których by nie docierała. 

  Nauczysz się również diagnostyki według medycyny chińskiej, czyli diagnozy z pulsu pacjenta, która jest główną metodą diagnozy dla terapeutów akupunktury, dlatego poświęcimy jej wiele godzin praktycznych ćwiczeń. Poznasz również diagnozę z języka i oczu. Na podstawie danych zebranych w procesie diagnozy nauczysz się budować strategię leczenia akupunkturowego. 

  Badanie pulsów - najważniejsza diagnoza dla terapeuty akupunktury

  Diagnoza z pulsów pozwala zdiagnozować 12 narządów powierzchownych yang i głębokich yin. Na każdej z rąk znajduje się po sześć punktów kluczowych dla badania pulsów. Dzięki tej diagnostyce możemy określić stan sześciu organów powierzchownych yang (jelita cienkiego, pęcherzyka żółciowego i pęcherza moczowego oraz jelita grubego żołądka i potrójnego ogrzewacza) oraz sześciu organów głębokich yin (serca, wątroby i nerek oraz płuc, śledziony i osierdzia). 

  Dzięki badaniu pulsów można zdiagnozować również stan chi, energii urodzeniowej i przedurodzeniowej. Pozyskane w ten sposób dane wpisuje się w schemat pięciu elementów i dobiera strategię wzmacniania organów, które są niedoborowe. Całą strategię opracowujemy w oparciu o systemy energetyczne: 5 przemian, prawo północ-południe, 6 warstw i punktów antycznych.

  Chcesz poznać szczegóły? Zostaw adres e-mail:


   Podaj wynik 6 + 8

   Struktura kursu

   Kurs zawodowy Terapeuta Akupunktury dwutorowo skupia się na pozyskaniu ogromu wiedzy z zakresu medycyny chińskiej i wcielaniu jej w życie podczas lekcji praktycznych.

   Na każdy zjazd kursu składa się część wykładowa oraz część praktyczna, podczas której będziesz doskonalić umiejętność diagnozowania z pulsu i dokładnie poznawać punkty akupunkturowe. Będziesz pracować z pozostałymi studentami z grupy oraz z prawdziwymi pacjentami. Im więcej przypadków poznasz, tym lepiej będziesz diagnozować i ustalać plan leczenia dla swoich przyszłych pacjentów. Będziesz wcielać się również w rolę pacjenta, aby z tej drugiej perspektywy spojrzeć na terapię akupunkturową i zyskać większe zrozumienie dla pacjenta. 

   Kurs kończy się egzaminem z teorii i umiejętności praktycznych, czyli diagnostyki pacjenta i realizacji leczenia na podstawie danych pozyskanych z diagnozy. 
   Absolwenci kursu otrzymają certyfikaty poświadczające wiedzę i umiejętności, jakie zdobyli na kursie. 

   Program kursu

   1. Teoria Qi

   👉 Meridian Nerki

   👉Meridian Pęcherza Moczowego

   👉Teoria związana z pulsami

   2. Meridian Pęcherza Żółciowego

   👉 Meridian Wątroby

   👉 Pkt Xi Cleft

   👉 Pkt Yuan

   👉 Pkt Luo

   👉 Teoria pulsów

   👉 Diagnoza z pulsu – zajęcia praktyczne

   3. Meridian Serca

   👉 Meridian Osierdzia

   👉 Punkty Antyczne

   👉 Zegar obiegu energii

   👉 Diagnoza z pulsu – zajęcia praktyczne

   👉 Nauczanie nakłuwania

   4. Meridian Jelita Cienkiego

   👉 Meridian Potrójnego Ogrzewacza

   👉 Prawo 5 elementów

   👉 Tylne Punkty Shu

   👉 Przednie Punkty Alarmowe

   👉 Diagnoza z pulsu – zajęcia praktyczne

   5.* Meridian Śledziony

   👉 Meridian Żołądka

   👉 Prawo 6 warstw

   👉 Punkty spotkania Hui

   👉 Prawo Potrójnego Ogrzewacza

   👉 Diagnoza z pulsu – zajęcia praktyczne

   6. Meridian Jelita Grubego

   👉 Meridian Płuc

   👉 System lewo i prawo

   👉 Diagnoza z języka

   👉 Diagnoza z pulsu – zajęcia praktyczne

   *EGZAMIN KOŃCOWY

   Zagadnienia, które szczegółowo poznasz na kursie:

   1. Teoria Qi jako siły witalnej, energii i siły materialnej. Człowiek jako odzwierciedlenie wszechświata, życie między ziemią a niebem. Qi w ścisłej relacji z Yin i Yang
   2. Kanały Yin i Yang
   3. Określanie Qi przedurodzeniowego i Qi pourodzeniowego i ich znaczenie w procesie diagnostyki i realizacji leczenia
   4. Prawo pięciu elementów, czyli pięć przemian – drzewo, ogień, ziemia, metal, woda – funkcje, połączenie z narządami – szczegółowe omówienie funkcji narządów
   5. Teoria 12 meridianów, w których krąży Qi i krew. Rozgałęzienia meridianów, połączenie meridianów z narządami i wzajemne oddziaływanie na siebie narządów
   6. Szczegółowy przebieg każdego z meridianów i każdego punktu akupunkturowego na ich przebiegu. Funkcje i rodzaje punktów akupunkturowych
   7. Teoria Shen jako ducha i energii wszechświata, która manifestuje się przez człowieka. Zaburzenia Shen
   8. Punkty xi cleft, yuan (źródłowe, source points), luo i ich funkcje
   9. Zegar przepływu energii, prawo północ południe
   10. Określanie zasobu energii poszczególnych elementów – niedobory i nadmiary i ich przejawienia
   11. Diagnoza z pulsu oparta na fizycznych aspektach ciała. Qi – niebo, krew – człowiek, organy – ziemia. Zasady diagnozy z pulsu
   12. Zaburzenia kształtu pulsów
   13. 6 warstw TAI YIN, JUE YIN, SHAO YIN, TAI YANG, SHAO YANG, YANG MING – szczegółowe omówienie i funkcje dla Qi

   Kto będzie wspierał twój rozwój na nowej ścieżce?

   Terapeuta Kliniki OdNowa i wykładowca Meridianologii w Szkole OdNowa. Jest dyplomowanym fizjoterapeutą i terapeutą Medycyny Chińskiej. Na co dzień prowadzi swoją prywatną praktykę w Rybniku. Akupunkturą, w tym praktyką Stems & Branches, zajmuje się od 2005 roku.

   Naturoterapii na własnej skórze doświadczył dwadzieścia lat temu, kiedy doznał urazu kręgosłupa. Dzięki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej powrócił do zdrowia i postanowił w takim sam sposób pomagać swoim pacjentom.

   Był uczestnikiem 4-letniego kursu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej prowadzonego przez Mathiasa Hunecke. W 2010 roku ukończył dwuletni kurs z zakresu akupunktury w Akademii Akupunktury Compleo. 

   Z systemem Niebiańskich Pni i Ziemskich konarów pierwszy raz spotkał się w 2015 roku na kursie prowadzonym przez nauczyciela Raniego Ayala. W roku 2019 odbył praktykę w Izraelu prowadzoną przez Raniego.

   Ukończył dwuletni kurs Stems & Branches oraz kursy: osteopatii, Sześciu Warstw, Diagnozy według Pięciu Elementów, kurs Jak wytropić przetrwały patogen + Meridiany Luo i Meridiany Dyweregenne. Ukończył kursy o zastosowaniu medycyny chińskiej w ginekologii, pediatrii, zaburzeniach metabolizmu i wiele innych.

   Jest cierpliwym nauczycielem, który przykłada ogromną wagę do praktykowania nowej wiedzy. Świetnie objaśnia teorię, by później utrwalać ją ze studentami podczas licznych godzin zajęć praktycznych.

   Chcesz poznać szczegóły? Zostaw adres e-mail:


    Podaj wynik 4 + 8

    Harmonogram zjazdów:

    1. 🗓️ 12-14.01.2024

    2. 🗓️ 09-11.02.2024

    3. 🗓️ 08-10.03.2024

    4. 🗓️ 12-14.04.2024

    5. 🗓️ 10-12.05.2024

    6. 🗓️ 07-09.06.2024

    Harmonogram zajęć

    Piątek

    09.00 – 13.00 blok zajęciowy

    13.00 – 14.30 przerwa obiadowa

    14.30 – 18.30 blok zajęciowy

    Sobota

    09.00 – 13.00 blok zajęciowy

    13.00 – 14.30 przerwa obiadowa

    14.30 – 18.30 blok zajęciowy

    Niedziela

    09.00 – 13.00 blok zajęciowy

    Oddział Szkoły OdNowa
    Ul. Kościerska 20A, 83-404 Nowa Karczma

    📲 tel. (+48) 509 614 409
    📧 e mail: sekretariat@odnowacentrum.pl

    Chcesz poznać szczegóły? Zostaw adres e-mail:
    * wymagane pola

    Poszerz swoją wiedzę.

    Kontakt

    Jeżeli masz pytania dotyczące kursu – zadzwoń do nas.

    (+48) 509 614 409
    sekretariat@odnowacentrum.pl