Anna Kamińska

Zaczęło się od skończenia studiów na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i pracy fizjoterapeutki. To był początek moich doświadczeń, ten etap dał mi perspektywę i chęć, by dowiedzieć się jeszcze więcej o ludzkim ciele, co poprowadziło mi w kierunku terapii czaszkowo-krzyżowej, dzięki której pomagam ludziom. Okazało się, że to był dopiero przedsmak tego, czego mogę się jeszcze dowiedzieć. Uchyliłam zatem drzwi do poznania metod, które przynoszą moim pacjentom ukojenie.
Jestem specjalistą w terapii czaszkowo-krzyżowej. Skończyłam kurs kinezjologii edukacyjnej wg P. Dennison, tzw. Brain Gym. Z pasją przynoszę ulgę kobietom w ciąży, masując je. Mam doświadczenie w Kinetic Control, metodzie FITS, czyli kompleksowej diagnostyce i terapii wad postawy i skolioz. Ukończyłam kurs funkcjonalnej terapii manualnej, poznałam również technikę uwalniania mięśniowo-powięziowego.
Każdy mój Pacjent to inna historia, inny ból, inna niewygoda. Nauczyłam się tak korzystać ze swoje wiedzy, my miksować terapeutyczne rozwiązania, znajdując te metody, które przynoszą ulgę.
Obecnie moją największą fascynacją jest neurosensomotoryczna integracja odruchów wg Dr. S. Masgutowej. Odkrycia tej metody było dla mnie jak olśnienie i brakujące ogniwo w terapii.
Ukończyłam także:
– MNRI Terapia neurotaktylna
– MNRI Archetypy rozwoju ruchowego
– MNRI Integracja odruchów dynamicznych i posturalnych
– MNRI Integracja odruchów ustno – twarzowych
Czekam na Ciebie i Twoją historię. Jestem pewna, że nasze spotkanie to będzie początek komfortu w Twoim życiu.
Jest to rodzaj masażu, który pobudza i przygotowuje receptory skóry do prawidłowego odbioru bodźców sensoryczno–motorycznych pochodzących z otoczenia. Jego celem jest poprawa odbioru wrażeń dotykowych, aktywizacja świadomości kinestetycznej, regulacja napięcia mięśniowego i wspomaganie integracji sensorycznej oraz integracja odruchów w ciele. Wpływa na rozwój funkcji półkul i kory mózgowej, śródmózgowia i tyłomózgowia.
Zadaniem program MNRI (Masgutova neurosensorimotor reflex integration) jest zoptymalizowanie pracy układu nerwowego. Kiedy nasze odruchy są niedojrzałe lub nie działają prawidłowo, wtedy nasze ciało funkcjonuje w trybie przetrwania, nawet gdy nie ma zagrożenia.
Odruchy pierwotne są to automatyczne reakcje naszego organizmu na bodźce zewnętrzne. Powstają na poziomie pnia mózgu i wykonywane są bez udziału kory mózgowej. Pełnią strategiczną funkcję w przeżyciu dziecka w pierwszych tygodniach życia i stanowią fundament do rozwoju czynności intencjonalnych. Każdy z odruchów ma za zadanie przygotowanie dziecka do późniejszego funkcjonowania. Zintegrowanie każdego odruchu wiąże się z pozyskaniem nowej umiejętności.
Wywodząca się z osteopatii terapia czaszkowo-krzyżowa, inaczej zwana craniosacralną, to nieinwazyjna praca z ciałem pacjenta, w której za pomocą subtelnego dotyku terapeuta wyczuwa napięcia i nieprawidłowości w strukturach i ruchach tkanek, a także kości całego systemu czaszkowo-krzyżowego. Sprawdza, gdzie w naszym ciele występują zaburzenia rytmu czaszkowego i eliminuje je, stosując konkretne układy terapeutyczne.
Zaproponuj termin spotkania
Profil
Poznaj Terapeutów
- Izabela Milczarek
- Anna Niezgoda
- Dominika Pietrzela
- Ania Kamińska
- Magdalena Bosiacka-Machlus
- Paweł Feduch
- Katarzyna Kurpas
- Julia Mowczan
- Sylwia Sobiesierska
- Katarzyna Wojtysiak
- Aleksandra Pawłowicz
- Zuzanna Wichrzycka
- Agnieszka Wołoszyn
- Aleksandra Viduta
- Agata Zabiega-Heese
- Sebastian Franczak
- Agnieszka Kamińska
- Sylwia Kaempf
- Agnieszka Marcyniuk
- Piotr Wichrzycki
- Sankar Lal Sivasankaran Nair
- Jacek Milczarek