Anna Kamińska

Anna Kamińska

Zaczęło się od skończenia studiów na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i pracy fizjoterapeutki. To był początek moich doświadczeń, ten etap dał mi perspektywę i chęć, by dowiedzieć się jeszcze więcej o ludzkim ciele, co poprowadziło mi w kierunku terapii czaszkowo-krzyżowej, dzięki której pomagam ludziom. Okazało się, że to był dopiero przedsmak tego, czego mogę się jeszcze dowiedzieć. Uchyliłam zatem drzwi do poznania metod, które przynoszą moim pacjentom ukojenie.

Jestem specjalistą w terapii czaszkowo-krzyżowej. Skończyłam kurs kinezjologii edukacyjnej wg P. Dennison, tzw. Brain Gym. Z pasją przynoszę ulgę kobietom w ciąży, masując je. Mam doświadczenie w Kinetic Control, metodzie FITS, czyli kompleksowej diagnostyce i terapii wad postawy i skolioz. Ukończyłam kurs funkcjonalnej terapii manualnej, poznałam również technikę uwalniania mięśniowo-powięziowego.

Każdy mój Pacjent to inna historia, inny ból, inna niewygoda. Nauczyłam się tak korzystać ze swoje wiedzy, my miksować terapeutyczne rozwiązania, znajdując te metody, które przynoszą ulgę.

Obecnie moją największą fascynacją jest neurosensomotoryczna integracja odruchów wg Dr. S. Masgutowej. Odkrycia tej metody było dla mnie jak olśnienie i brakujące ogniwo w terapii.

Ukończyłam także:

– MNRI Terapia neurotaktylna

– MNRI Archetypy rozwoju ruchowego

– MNRI Integracja odruchów dynamicznych i posturalnych

– MNRI Integracja odruchów ustno – twarzowych

 

Czekam na Ciebie i Twoją historię. Jestem pewna, że nasze spotkanie to będzie początek komfortu w Twoim życiu.

Jest to rodzaj masażu, który pobudza i przygotowuje receptory skóry do prawidłowego odbioru bodźców sensoryczno–motorycznych pochodzących z otoczenia. Jego celem jest poprawa odbioru wrażeń dotykowych, aktywizacja świadomości kinestetycznej, regulacja napięcia mięśniowego i wspomaganie integracji sensorycznej oraz integracja odruchów w ciele. Wpływa na rozwój funkcji półkul i kory mózgowej, śródmózgowia i tyłomózgowia.

Czytaj więcej…

Zadaniem program MNRI (Masgutova neurosensorimotor reflex integration) jest zoptymalizowanie pracy układu nerwowego. Kiedy nasze odruchy są niedojrzałe lub nie działają prawidłowo, wtedy nasze ciało funkcjonuje w trybie przetrwania, nawet gdy nie ma zagrożenia.

Czytaj więcej…

Odruchy pierwotne są to automatyczne reakcje naszego organizmu na bodźce zewnętrzne. Powstają na poziomie pnia mózgu i wykonywane są bez udziału kory mózgowej. Pełnią strategiczną funkcję w przeżyciu dziecka w pierwszych tygodniach życia i stanowią fundament do rozwoju czynności intencjonalnych. Każdy z odruchów ma za zadanie przygotowanie dziecka do późniejszego funkcjonowania. Zintegrowanie każdego odruchu wiąże się z pozyskaniem nowej umiejętności.

Czytaj więcej…

Wywodząca się z osteopatii terapia czaszkowo-krzyżowa, inaczej zwana craniosacralną, to nieinwazyjna praca z ciałem pacjenta, w której za pomocą subtelnego dotyku terapeuta wyczuwa napięcia i nieprawidłowości w strukturach i ruchach tkanek, a także kości całego systemu czaszkowo-krzyżowego. Sprawdza, gdzie w naszym ciele występują zaburzenia rytmu czaszkowego i eliminuje je, stosując konkretne układy terapeutyczne.

Czytaj więcej…

Drogi Rodzicu. Już czas spojrzeć na swoje dziecko z perspektywy wielowymiarowej, aby dosięgnąć korzenia przyczyn chorób, jakie pojawiają się w życiu tak młodego człowieka.

Czytaj więcej…

Zaproponuj termin spotkania

    Dane wpisane w formularzu kontaktowym są dobrowolne i będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodne z polityką prywatności. Administratorem danych osobowych jest firma: Klinika OdNowa Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku 80-213, przy Al. Zwycięstwa 46/1, NIP: 6040205585.

    What is 9 + 7

    Dołącz do naszej społeczności! Zapraszam Cię, Iza Milczarek