Trener metody Montessori wszystkich poziomów nauczania, twórca placówek Montessori w Szczecinie, wieloletni praktyk w sprawach rozwiązywania konfliktów rodzinnych oraz wsparcia w wychowywaniu dzieci – twórca programu „Mądre Rodzicielstwo”. Trener logodydaktyki – nauki wspierającej rozwój człowieka opartej na odnajdywaniu sensu i misji życia oraz pracy nad charakterem – celem zbudowania w sobie pozytywnej siły. Praca ta dotyczy zarówno dorosłych jak i dzieci. Zmieniając paradygmaty we własnym życiu wzmacniamy siebie i właściwie do tej pozytywnej siły prowadzimy dzieci.

Agnieszka Kowalewska prowadzić będzie swój autorski program warsztatowy „Mądre Rodzicielstwo” gdzie bycie rodzicem, w dobie dzisiejszego świata, to nie lada wyzwanie. Nikt przecież nie ma z tego doktoratu a trzeba temu stawić czoło.

Rodzicielstwo to suma doświadczeń, kompetencji dobrze jak jest okraszona dozą intuicji. Należy je ubrać w przyjazną i jednocześnie transparentną komunikację, mieć świadomość celu w procesie kształtowania młodego człowieka jak i duże rozumienie tego co w danym etapie rozwoju dzieje się z naszymi pociechami.

Owo rozumienie jest kluczowe dla zachowania wewnętrznego spokoju i poczucia bezpieczeństwa, które nie tylko dzieciom, ale i rodzicom bardzo jest potrzebne.

Przydatna jest też wiedza na co i kiedy w wychowaniu położyć nacisk, które problemy u dzieci są rozwojowe i zwyczajnie trzeba je „przetrwać”, a którymi należy w sposób szczególny koniecznie się zaopiekować.

Problemy relacyjne zaczynają się wtedy, kiedy nie mamy czasu ani uwagi dla naszych pociech. Ciężko pracując na polu zawodowym, zmagając się z własnymi emocjami, zamykamy się na dialog z dzieckiem a zaczynamy prezentować postawę roszczeniową.

To generuje problemy i napięcie w rodzinie. Wydaje się nam że nie jesteśmy w stanie nic zmienić, że w tym tańcu niezrozumienia musimy tkwić, skazani na nieporozumienia, kłótnie, bunty czy nieposłuszeństwo.

Warsztat pokaże Ci jak unikać problemów i likwidować napięcie w rodzinie. Nauczymy Cię:
– Rozwiązywać konflikty w rodzinie (z rodzicami, z rodzeństwem)
– Jak stawiać granice
– Jak działa system rodzinny
– Jak komunikować się i budować dobre relacje w rodzinie

Program podzielony jest na 4 grupy tematyczne:
1. Diagnoza
2. Świadomość rodzicielska – o co chodzi z tymi granicami?
3. Komunikacja
4. Budowanie pozytywnych mocnych więzi wewnątrz rodziny w oparciu na jej potencjale

Dla kogo jest warsztat?
„Mądre rodzicielstwo” skierowane jest dla Rodziców, dla których ważna jest Harmonia w Rodzinie i zdrowe relacje pomiędzy członkami systemu rodzinnego.

Rozumienie podłoża i tworzenia się konfliktu, mentalność konfliktu, skuteczne zarządzanie powstałymi problemami.

Autor programu „it is what it is” dotyczący odkrywania potencjałów w każdym z nas przy jednoczesnym pozbywaniu się szkodliwych przekonań i blokad we własnym życiu.

Zaproponuj termin spotkania

Dane wpisane w formularzu kontaktowym są dobrowolne i będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodne z polityką prywatności. Administratorem danych osobowych jest firma: FUNDACJA ODNOWA CENTRUM z siedzibą: 83-010 Jagatowo, ul. Sosnowa 6D, NIP: 6040205585.

Profil

Imię i nazwisko: Agnieszka Kowalewska
Adres: al. Zwycięstwa 46/1, 80-213 Gdańsk
Specjalizacja Sp. ds kom. wewn. i zewnętrznej

Dane wpisane w formularzu kontaktowym są dobrowolne i będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodne z polityką prywatności. Administratorem danych osobowych jest firma: FUNDACJA ODNOWA CENTRUM z siedzibą: 83-010 Jagatowo, ul. Sosnowa 6D, NIP: 6040205585.