Agnieszka Kowalewska

Wszechstronna, wielowymiarowa, łącząca różne aspekty życia, by zbudować mentalny świat wspierający spokój i równowagę w relacji z samym sobą jak i z innymi ludźmi.

Wspiera rodziny w budowaniu zdrowych relacji opartych na prawdzie i miłości.

Terapeuta mentalny, logoterapeuta, wieloletni praktyk i mentor w sprawach rodzinnych oraz wsparcia w wychowywaniu dzieci. Specjalista w zarządzaniu konfliktem, matematyk, pedagog, trener komunikacji i filozofii Montessori, nauczyciel alternatywnej pedagogiki Montessori, założyciel pierwszych placówek przedszkolnych i szkolnych Montessori w Szczecinie.

Trener logodydaktyki – nauki wspierającej rozwój człowieka opartej na odnajdywaniu sensu i misji życia. Pracuje z pacjentami nad zmianą szkodliwych paradygmatów w życiu i myśleniu budując wiarę w siebie w oparciu o wolność i poczucie własnej wartości, proaktywności i spójności wewnętrznej.

W swojej pracy z pacjentami łączy dwa aspekty. Ich rozwój osobisty z transformowaniem relacji oraz systemów rodzinnych w celu osiągnięcia większej równowagi, zrozumienia i wzajemnego szacunku. Uczy stawiania granic, umiejętności patrzenia z dystansem na trudne sprawy, radzenia sobie z emocjami takimi jak lęk, złość czy smutek. Wspiera rozwój umiejętności komunikacyjnych i rozumienie różnic mentalnych między ludźmi.

Ma naturalny dar odkrywania i rozwijania w pacjentach ich wewnętrznych potencjałów, które stanowią dla nich mocną bazę i wsparcie w procesach zmiany.

Rodzicielstwo to suma doświadczeń, kompetencji dobrze jak jest okraszona dozą intuicji. Należy je ubrać w przyjazną i jednocześnie transparentną komunikację, mieć świadomość celu w procesie kształtowania młodego człowieka jak i duże rozumienie tego co w danym etapie rozwoju dzieje się z naszymi pociechami.

Owo rozumienie jest kluczowe dla zachowania wewnętrznego spokoju i poczucia bezpieczeństwa, które nie tylko dzieciom, ale i rodzicom bardzo jest potrzebne.

Przydatna jest też wiedza na co i kiedy w wychowaniu położyć nacisk, które problemy u dzieci są rozwojowe i zwyczajnie trzeba je „przetrwać”, a którymi należy w sposób szczególny koniecznie się zaopiekować.

Problemy relacyjne zaczynają się wtedy, kiedy nie mamy czasu ani uwagi dla naszych pociech. Ciężko pracując na polu zawodowym, zmagając się z własnymi emocjami, zamykamy się na dialog z dzieckiem a zaczynamy prezentować postawę roszczeniową.

To generuje problemy i napięcie w rodzinie. Wydaje się nam że nie jesteśmy w stanie nic zmienić, że w tym tańcu niezrozumienia musimy tkwić, skazani na nieporozumienia, kłótnie, bunty czy nieposłuszeństwo.

Warsztat pokaże Ci jak unikać problemów i likwidować napięcie w rodzinie. Nauczymy Cię:
– Rozwiązywać konflikty w rodzinie (z rodzicami, z rodzeństwem)
– Jak stawiać granice
– Jak działa system rodzinny
– Jak komunikować się i budować dobre relacje w rodzinie

Program podzielony jest na 4 grupy tematyczne:
1. Diagnoza
2. Świadomość rodzicielska – o co chodzi z tymi granicami?
3. Komunikacja
4. Budowanie pozytywnych mocnych więzi wewnątrz rodziny w oparciu na jej potencjale

Dla kogo jest warsztat?
“Mądre rodzicielstwo” skierowane jest dla Rodziców, dla których ważna jest Harmonia w Rodzinie i zdrowe relacje pomiędzy członkami systemu rodzinnego.

Rozumienie podłoża i tworzenia się konfliktu, mentalność konfliktu, skuteczne zarządzanie powstałymi problemami.

Autor programu „it is what it is” dotyczący odkrywania potencjałów w każdym z nas przy jednoczesnym pozbywaniu się szkodliwych przekonań i blokad we własnym życiu.

Zaproponuj termin spotkania

    Dane wpisane w formularzu kontaktowym są dobrowolne i będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodne z polityką prywatności. Administratorem danych osobowych jest firma: Klinika OdNowa Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku 80-213, przy Al. Zwycięstwa 46/1, NIP: 6040205585.