Jak refleksologia wpływa na Twoje libido?

Czas biegnie do przodu jak szalony, a Ty nawet nie zauważasz, gdy znajdujesz się w takim punkcie swojego życia, w którym relacje z innymi nabierają ogromnego znaczenia. Potrzebujesz partnera, inaczej samotność dotyka Ciebie i Twoje ciało, które pozostaje niespełnione.

Twoja natura uruchamia skrajne emocje, od wewnętrznego smutku po ekstremalne pożądanie, którego nie możesz ugasić. Wówczas, kiedy dotykasz tematu swojej bliskości, swojej seksualności – tej najintymniejszej sfery życia, pierwszą reakcją ciała jest napięcie. Nie zastanawiasz się wtedy, skąd ono się bierze. Co spowodowało brak spełnienia, co spowodowało, że oddaliłaś się od partnera. Tu i Teraz zawsze winien jest stres.

Odpowiedzi należy szukać w naturze człowieka i jego reaktywności na każdą dziedzinę życia. Należy jej szukać w relacjach zaczerpniętych z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Wu Xing – Pięciu Przemianach, które stanowią początek i koniec relacji na wszystkich poziomach wielowymiarowego życia człowieka.

Twoim głównym zadaniem jest zaopiekowanie się wewnętrzną naturą w cyklu odżywczym: woda – drzewo – ogień – ziemia – metal. Kiedy aspekty Yin i Yang, które stanowią o Twojej harmonii, odżywiają się nawzajem, Twoje życie jest zbalansowane i spokojne, a ciało, umysł i duch współpracują ze sobą i z Tobą.

Gdy zaniedbasz jeden z aspektów, na przykład ziemi, który odpowiada za żołądek i śledzionę, nieodpowiednio się odżywiając, Twój organizm będzie się przed tym bronił. Nie będzie tolerował toksycznej energii, dlatego musisz zastanowić się, czy cukier, surowe jedzenie, fast foody czy alkohol powinny brać udział w Twojej libidowej energii.

pięć przemian

Kiedy przestaje Ci się chcieć, a Twój wewnętrzny ogień z Tobą nie współpracuje, za jego niewłaściwą pracą stoi przede wszystkim wątroba, która poprzez brak lekkości w przekształcaniu emocji rozognia się. Jest to równoznaczne z tak zwanym wypaleniem krwi: wzmożone emocje, które nie są w stanie samodzielnie się ujarzmić, wzywają na pomoc adrenalinę, która rozprowadza krew po organizmie, ale którą dosięga ogień. To wywołuje stres, a on z kolei – wypalenie krwi. To skutkuje paraliżem transformacji emocji: Twój organizm nie ma wolności przeżywania, nie potrafi radzić sobie z trudnymi emocjami, które zaczynają się w nim kumulować. Wszystko to dokonuje się w ścięgnach i wywołuje napięcie w mięśniach, a przewlekły stan i niestosowanie technik relaksacyjnych powoduje niemożność właściwego przeżywania emocji w każdej dziedzinie życia.

Kiedy głęboko zastanowisz się, kto jest winny takiemu stanowi rzeczy, stwierdzisz jedno: każdy musi wziąć odpowiedzialność za siebie i swoje przeżywanie wszechświata. A tak delikatna materia wymaga delikatnego podejścia i tu naturalnie wpisuje się refleksoterapia w obszarze stóp oraz głowy i twarzy.

Czym jest refleksoterapia?

Refleksoterapia jest naturalną metodą działającą w obszarze punktów receptorowych i akupunkturowych, które umiejscowione są na stopach i twarzy. Łączą one kanały energetyczne, jakie mamy w ciele, ułożone po stronie lewej – Yin, i prawej – Yang, a dodatkowo są wspierane przez tzw. Meridiany Cudowne.

Terapeuta, znając topografię wszystkich punktów, rozumie, że stymulując je dociera i odżywia narządy wewnętrzne, takie jak wątroba czy płuca. Stymulacja energii pobudza organizm do właściwej pracy i wygenerowania „nowej krwi”. Każdy organizm posiada własne „centrum naprawcze” i musi tylko dotrzeć do niego właściwy impuls. Refleksoterapia korzysta z tej wiedzy, przywracając mu pierwotną naturę, czyli harmonię. To jest właśnie Twój balans, zdrowie na poziomie ciała, umysłu i ducha. Kiedy dbasz o przeżywanie emocji, o swoją esencję życiową poprzez dobre, zdrowe jedzenie, właściwe relacje życiowe, Twoje libido również pozostaje z Tobą w zdrowych relacjach.

A więc zadbaj o swoje libido… naturalnie!

Iza Milczarek – refleksolog