Warsztaty Rozwojowe OdNowa - "Technika uwalniania emocji" - stacjonarnie

Technika uwalniania, zajmuje się stłumionymi emocjami. Jej twórca, psychiatra David Hawkins uważa, że tłumione uczucia są przyczyną naszych chorób oraz trudności doświadczanych zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej. Stworzył proste, ale potężne narzędzie, które całkowicie zmieniło jego życie.

Metoda ta jest także drogą rozwoju świadomości, wraz z całą koncepcją Hawkinsa przynosi nowe spojrzenie na człowieka, a szerzej mówiąc, na życie. Hawkins opiera się na odkryciach, jakie przyniosły badania nad ludzką świadomością, które prowadził przez wiele lat. Za swoje dokonania został odznaczony tytułem szlacheckim przez królową Danii, a jego praca zdobyła uznanie Matki Teresy.

Podczas zajęć, kierując się stworzoną przez Hawkinsa Mapą Poziomów Świadomości, uwalniamy emocje które nie służą naszemu życiu i zdrowiu – są to między innymi wstyd, poczucie winy, apatia/bezsilność, smutek/żal, lęk/strach. Doktor Hawkins uważał, że na tyle reagujemy daną emocją, na przykład poczuciem winy, na ile jest już w nas stłumionej winy. Źródło naszych uczuć jest wewnętrzne, a nie jak zazwyczaj sądzimy – zewnętrzne, bo na tę samą trudną sytuację, możemy zareagować na wiele różnych sposobów.

Emocje są energią, jeśli mamy dużo stłumionych emocji (a zazwyczaj mamy) to po prostu napierają, domagając się uwolnienia. Jeśli ich nie uwolnimy, to często przechodzą w różne objawy (chorobę, uzależnienia), a wyrażanie ich często je wzmacnia.

Uwalnianie trudnych emocji jest procesem, podróżą w głąb siebie, a najbardziej zachęcająca w tej podróży jest zmiana, która dokonuje się w nas globalnie. Bo tak naprawdę nie chodzi tylko o emocje – chodzi o jakość naszego życia. Wraz z uwalnianiem ta jakość się zmienia. Porzucamy stare schematy, to, co nas więziło wewnętrznie – lęk, smutek, wstyd, poczucie winy. Zmierzamy ku wolności wewnętrznej, radości, poczuciu mocy. Gdy uwolnimy negatywne, stłumione wcześniej emocje widzimy świat bardziej poprzez radość i spokój. Radosny spokój. Odkrywamy, że w każdym z nas jest wewnętrzny nauczyciel, który prowadzi nas ku prawdziwemu Ja.

Spotkanie będzie miało 2 części:

✅pierwsza część – wykład

✅druga część – zajęcia praktyczne techniki uwalniania.

👩 Prowadząca:
Ela Juszczyk – psycholog. O technice uwalniania pisała w swojej książce, która jest dostępna przez stronę www.elajuszczyk.pl

🗓 TERMIN

5 października 2020 (poniedziałek), godz. 18.00-21.00

📌 MIEJSCE

Klinika OdNowa – Centrum Refleksoterapii 

Aleja Zwycięstwa 46/1, 80-210 Gdańsk

💸 CENA: 180,00 zł

Potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata zaliczki 60 zł na konto Kliniki OdNowa

ℹ ZGŁOSZENIA I INFORMACJE
sekretariat@odnowacentrum.pl
(+48) 509 614 409
https://www.odnowacentrum.pl

Poznaj więcej warsztatów

Kontakt

Jeżeli masz pytania dotyczące warsztatu – zadzwoń do nas.

(+48) 509 614 409
sekretariat@odnowacentrum.pl