webinar_2

WEBINAR NR. 2

Anna Kamińska i Iza Milczarek
“Odkryj mechanizmy, które kierują twoim dzieckiem” 👀

W moim gabineciem częstymi gośćmi są najmłodsi. Na terapię przychodzą z rodzicami, którzy zaniepokojeni są szeroko rozumianymi problemami: ich dzieci nie koncentrują się na zadaniach, nie radzą sobie z emocjami i agresją, wykazują zaburzenia napięć mięśniowych…

Niepokojących zagadnień jest wiele, ale na szczęście jest również wiele rozwiązań. W mojej terapii największą uwagę daję odruchom pierwotnym, czyli automatycznym reakcjom ciała na bodźce zewnętrzne.

Kiedy odruchy są niedojrzałe lub nie działają prawidłowo, ciało dziecka funkcjonuje w trybie przetrwania, nawet gdy nie ma zagrożenia.Świadomość i zdolność interakcji ze światem się zmniejsza, skutkuje to osłabieniem koncentracji i uwagi, słabszym myśleniem przyczynowo-skutkowym, lękami i zachowaniami, których nie umiemy ani wytłumaczyć, ani zinterpretować.

Posiłkuję się wtedy terapią odruchów MNRI, której celem jest uruchomienie naturalnych programów genetycznych i mechanizmów samoregulacji wspierających rozwój psychoruchowy, emocjonalny, poznawczy i społeczny.

U moich małych pacjentów obserwuję fantastyczne efekty w postaci regulacji zaburzeń w odbiorze wrażeń dotykowych, radzenia sobie z niestabilnością emocjonalną, poprawy koordynacji ruchowej i wiele innych.

Kiedy do mojego gabinetu przychodzi młody pacjent z ADHD, autyzmem, zespołem Downa, trudnościami w nauce, przejawami agresji i niestabilności emocjonalnej, zaburzeniami mowy i koncentracji, porażeniem mózgowym, FAS i innymi, wprowadzam terapię neurotaktylną wg S. Masgutowej.

To rodzaj masażu, który pobudza i przygotowuje receptory skóry do prawidłowego odbioru bodźców sensoryczno–motorycznych pochodzących z otoczenia. Jego celem jest poprawa odbioru wrażeń dotykowych, aktywizacja świadomości kinestetycznej, regulacja napięcia mięśniowego i wspomaganie integracji sensorycznej oraz integracja odruchów w ciele. Wpływa na rozwój funkcji półkul i kory mózgowej, śródmózgowia i tyłomózgowia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o metodach, które stosuję w pracy z młodymi pacjentami, serdecznie zapraszam Cię na webinar, w którym, w duecie z Izą Milczarek, opowiem o niesamowitych możliwościach terapii odruchów i wskażemy, jak mogą pomóc Ci w twojej osobistej pracy z dzieckiem.

Opis całego cyklu:

DIAGNOZA HOLISTYCZNA DLA TWOJEGO DZIECKA - KROK PO KROKU

Drogi Rodzicu,

Zapraszamy cię do wspólnej podróży ścieżką świadomej profilaktyki zdrowia, w którą wyruszysz razem ze swoim dzieckiem. Jeśli jako rodzic borykasz się z szeroko rozumianymi problemami zdrowotnymi swojego dziecka: powracającymi chorobami, problemami z wyrażaniem emocji i koncentracją, napięciami w ciele i wieloma innymi trudnościami, które budzą w tobie niepokój – te webinary są dla ciebie. Przybliżymy ci mechanizmy, które kierują twoim dzieckiem, byś lepiej mógł je zrozumieć.

Już czas spojrzeć na swoje dziecko z perspektywy wielowymiarowej, aby dosięgnąć korzenia przyczyn chorób, jakie pojawiają się w życiu tak młodego człowieka.

Każdy z Was umie patrzeć na objawy, które powodują wiele strachu o życie dziecka, a ten strach buduje niezrozumienie przyczyn, dlaczego Twoje dziecko akurat Teraz zachorowało, akurat Teraz zmieniło swoje zachowanie.

Ten brak zrozumienia mechanizmów, które rządzą rozwojem dziecka powoduje pogłębianie się problemów, które swoje apogeum będą miały w wieku nastoletnim.

Małe dziecko nie umie sobie samo pomóc, więc odpowiedzialność za jego dobre samopoczucie spoczywa na rodzicu.

Dlatego wychodzimy naprzeciw waszym potrzebom z unikatową diagnozą holistyczną dla dzieci – od 0 do 12 lat. To kilkuetapowa diagnoza prowadzona kolejno przez trzy terapeutki: Izę Milczarek, Agatę Zabiega-Heese i Annę Kamińską w oparciu o wiedzę m.in. z zakresu medycyny chińskiej, refleksoterapii, terapii odruchów pierwotnych, kinezjologii i terapii czaszkowo-krzyżowej.

Diagnoza ma na celu wskazanie głębszych przyczyn stanu w jakim znajduje się dziecko i ułożenie procesu naprawczego, aby dziecko funkcjonowało zgodnie ze swoją naturą i dla swojego pożytku. Terapeutki będą czuwać nad realizacją systematycznej pracy krok po kroku w celu przywrócenia właściwych i zrównoważonych odruchów dziecka.

Podczas webinarów opowiemy o metodach, które stosujemy w swoich gabinetach w pracy z najmłodszymi pacjentami. Wskażemy ci ścieżkę, rozwiejemy wątpliwości i odpowiemy na nurtujące pytania.

Prowadzące

🙋‍♀️ Izabela Milczarek

Twórczyni zintegrowanej, holistycznej metody w pracy z Pacjentami, Praktyk Medycyny Chińskiej, Dyplomowany Terapeuta Refleksolog, Fitoterapeuta, Psycholog w zarządzaniu, założycielka OdNowa Centrum Refleksoterapii, Kliniki OdNowa, Szkoły OdNowa.

🙋‍♀️ Anna Kamińska

Specjalistka terapii czaszkowo-krzyżowej oraz  terapii neurotaktylnej i terapii integracji odruchów wg S. Masgutowej. Ukończyłam kurs kinezjologii edukacyjnej wg P. Dennison, tzw. Brain Gym. Z pasją przynosi ulgę kobietom w ciąży, masując je. Ma doświadczenie w Kinetic Control, metodzie FITS, czyli kompleksowej diagnostyce i terapii wad postawy i skolioz. Ukończyła kurs funkcjonalnej terapii manualnej, poznała również technikę uwalniania mięśniowo-powięziowego.

🙋‍♀️ Agata Zabiega-Heese

Terapeutka terapii Czaszkowo-Krzyżowej, terapii Polarity oraz Access Bars®. Uwielbia obserwować ludzi oraz patrzeć na nich jak na piękną całość. Wierzy w to, że każde ciało, każdy umysł jest jedyny w swoim rodzaju i potrzebuje indywidualnej opieki, wsłuchania się w jego potrzeby. Jej umiejętności pomogą odnaleźć spokój i chwilę wytchnienia od codziennego zgiełku.

Poznaj więcej webinarów:

Kontakt

Jeżeli masz pytania dotyczące warsztatu – zadzwoń do nas.

(+48) 509 614 409
sekretariat@odnowacentrum.pl