Zabieg świecowania uszu

Świecowanie/konchowanie uszu wywodzi się z medycyny ludowej, znanej już w czasach starożytnych plemion indiańskich m.in. Indian Hopi. Opisy zabiegów przy użyciu świec można znaleźć w pismach starożytnych Greków. Podobne metody stosowano również w Indiach i Chinach. Dzięki swemu skutecznemu działaniu, prostocie stosowania i bezpieczeństwu świecowanie konchowanie jest znaną i lubianą terapią, praktycznie na całym świecie.

Komu pomaga woskowanie uszu?

Dolegliwości, będące wskazaniem do tego rodzaju zabiegu to: nadmiar woskowiny, schorzenia uszu, gardła, nosa, przewlekłe stany zapalne nosa, stany zapalne gardła, migdałków, stany zapalne zatok przynosowych, przeziębienia, szumy w uszach różnego pochodzenia, niedosłuch, stany stresowe, nerwowość, nadpobudliwość, zaburzenia snu, bóle i zawroty głowy, migreny, zespół przewlekłego zmęczenia, zaburzenia krążenia tętniczego, kręgów szyjnych, zaburzenia krążenia czaszkowego, miażdżycowe, wypadanie włosów.

Na czym polega zabieg świecowania uszu?

W czasie spalania świecy, której koniec, na głębokość około 1 cm znajduje się w uchu pacjenta, rozrzedzone zostaje powietrze w kanale słuchowym zewnętrznym, na zasadzie tak zwanego komina, dzięki czemu dochodzi do całkowitego oczyszczenia ucha z woskowiny i produktów wydzielania gruczołów łojowych. Następuje regulacja ciśnienia w uchu środkowym oraz zatokach, co powoduje ułatwienie oddychania przez nos i udrożnienie kanału słuchowego zewnętrznego. Ciśnienie krążące w kanale świecy dostarcza stężoną parę wzbogaconą leczniczymi, ziołowymi olejkami eterycznymi do wewnątrz ucha, co wpływa korzystanie na krążenie limfy. Dodatkową zaletą zabiegu jest jego przyjemny, kojący przebieg, który sprawia, że pacjent jest zrelaksowany i wypoczęty. Zabieg wzmacnia układ odpornościowy, oczyszcza i stymuluje proces regeneracji, działa relaksująco. W ramach profilaktyki, optymalnie jest wykonać konchowanie przez 3 dni z rzędu, w przypadku wskazań do zabiegu, przez 7 dni, bez przerwy.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu świecowania uszu?

Świecowanie uszu nie mogą robić osoby, które zmagają się z infekcjami ucha i stanami zapalnymi w obrębie głowy. Dopiero po ich pozbyciu się lub całkowitemu wyleczeniu można przystąpić do zabiegu. Bardzo ważne jest też, aby błona bębenkowa nie była pęknięta i nie wydzielała się żadna zawartość z ucha. Dodatkowo osoby korzystające z aparatów słuchowych lub implantów świadczących o dysfunkcji kanału słuchowego, niestety nie mogą skorzystać z zabiegu. Umów się na zabieg – świecowanie uszu Przeczytaj nasz poprzedni artykuł: „Recall Healing, czyli czym właściwie jest Biologia Totalna?