Qi – życiodajna siła

By żyć potrzebujemy energii. Z jedną się rodzimy i na jej jakość największy wpływ mają nasi rodzice w momencie poczęcia dziecka oraz przez okres rozwoju płodu, drugą pozyskujemy już samodzielnie z pożywienia, wody, powietrza i otoczenia, które wybieramy do życia.

Od jakości energii płynącej z obu tych źródeł zależy nasza życiowa siła, odporność na choroby i przeciwności losu. Energia krąży po ciele kanałami energetycznymi – meridianami.

Wypełnia siłą każdy organ, tkankę i komórkę. Gdy przepływ Qi przez meridiany jest swobodny, ciało reaguje równowagą i zdrowiem.

Jeśli zdarzy się, że któryś z kanałów energetycznych jest zablokowany, balans zostaje zaburzony, co skutkuje rozwojem choroby.

Zatory energii powstają na skutek blokad wzdłuż meridianów. Ich system łączy wszystkie części ciała.

Życiowa kondycja – zagrożenia

Właściwy sposób odżywiania, ćwiczenia fizyczne, świadome oddychanie, dobra postawa i spokój emocjonalny, w silny sposób wpływają na naszą życiową kondycję. Równocześnie, jej największym zagrożeniem jest stres. Jego wysoki poziom bezpośrednio skutkuje wyczerpywaniem się energii. Z tego powodu musimy ją świadomie rozwijać i utrzymywać, by zapewnić sobie zdrowie i sprawność.

Metody przywracania życiowej energii

Jedną z metod odtwarzania utraconej energii oraz odblokowywania kanałów energetycznych jest refleksoterapia. Regularnie przyjmowane zabiegi pomagają w osiągnięciu i utrzymaniu równowagi Qi poprzez pobudzanie receptorów, które znajdują się na stopach. A co możemy zrobić dla siebie sami? Sprawdzonymi metodami samoleczenia są: techniki relaksacyjne, medytacja, właściwa dieta i wysiłek fizyczny. Żyj w świadomości faktu, że wszystko jest energią, a prawidłowością świata jest współoddziaływanie.