Recall Healing, czyli czym właściwie jest Biologia Totalna?

W wielkim skrócie – Biologia Totalna daje nam narzędzia do interpretowania sposobu postrzegania życia i zdrowia. Dzięki tej metodzie możemy zrozumieć w pełni, kim tak naprawdę jesteśmy i dlaczego nasze życie oraz zdrowie wygląda tak, a nie inaczej.

Biologia Totalna jest „skokiem kwantowym” na nowy poziom świadomości. Pozwala zrozumieć kim jesteśmy, nie z psychologicznego, a z biologicznego punktu widzenia, jednocześnie pomagając znaleźć odpowiedź na pytanie: DLACZEGO?

DLACZEGO moje życie wygląda tak jak wygląda? DLACZEGO ja tak wyglądam, zachowuję się w taki, a nie inny sposób? DLACZEGO tworzę takie, a nie inne związki, relacje? I w reszcie: DLACZEGO choruję? DLACZEGO na właśnie tę chorobę? DLACZEGO w tej chwili?

Patrzenie na świat z tej perspektywy pozwala potraktować chorobę nie jak wroga, ale jako informatora, który pokazuje to, co jest schowane głęboko w naszym wnętrzu i co zdecydowanie domaga się zauważania, uwolnienia, uzdrowienia. W takim kontekście każda choroba ma głęboki sens i pojawia się po to, aby nas uzdrowić oraz byśmy przestali się chować i stanęli w swojej prawdzie, najpierw sami ze sobą, a potem z całym światem.

Uświadomienie sobie starych programów, nieprzeżytych emocji (naszych bądź naszych przodków), wieloletnich nawyków, które od dawna już nam nie służą, stanowi bramę do wolności. Bramę do połączenia się z wewnętrzną prawdą i głębokim uzdrowieniem, na wszystkich poziomach naszej istoty. W tym kryje się „sekret” Biologii Totalnej.

Na co dzień zmagamy się z całą gamą konfliktów różnej wagi. Prostsze rozwiązujemy samodzielnie, najtrudniejsze przeradzają się w konflikty biologiczne. Dopóki bowiem problem istnieje jedynie na poziomie psychologicznym, ciało pozostaje zdrowe. Taki stan wpływa na nasze samopoczucie, ale dotyka nas tylko na poziomie psychicznym. Gdy konflikt staje się biologiczny, chorujemy.

Kiedy bowiem konflikt sprawia, że jesteśmy absolutnie nim pochłonięci i przestajemy mieć miejsce na cokolwiek innego, zostaje przekroczona pewna granica, powyżej której mózg nie jest w stanie prawidłowo kierować już ciałem. Wtedy jedynym „ratunkiem” jest przekierowanie konfliktu na poziom biologiczny, czyli do konkretnego obszaru ciała, który odpowiada temu konfliktowi.

Przyczyną tak silnej reakcji organizmu może być nagły ogromny wstrząs, trauma lub długotrwały stres psychologiczny. W każdym z tych przypadków ludzie przeżywają problemy, których pozornie nie da się rozwiązać, w poczuciu ogromnego osamotnienia.

Zadając właściwe pytania, inspirujemy pacjenta, aby dotarł do swoich głęboko skrywanych emocji. Uświadomił sobie nie tylko to, co to za emocje, ale również nazwał je głośno, wyraził, przeżył i tym samym uświadomił sobie swoje, oparte na tych emocjach, przekonania i decyzje. Taka wiedza prowadzi do rozwiązania konfliktu, a co za tym idzie, do usunięcia związanej z danym konfliktem choroby fizycznej lub psychicznej.

Rozwiązanie konfliktu biologicznego to klucz do zdrowia i wolności.

Anna Mrówczyńska-Dąbska – specjalistka Biologii Totalnej

Przeczytaj nasz poprzedni artykuł: „Mistrz serca, czyli zdrowej pracy serca wg diagnozy holistycznej”.

Tematyka strony: Biologia Totalna, czym jest Biologia Totalna, na co pomaga Biologia Totalna, rozwiązanie konfliktu biologicznego, medycyna alternatywna – Biologia Totalna, psychologia – Biologia Totalna, Biologia Totalna – odpowiedzi, Biologia Totalna pokonywanie chorób, Biologia Totalna uwalnianie emocji, Biologia Totalna sesje w Gdańsku