Hatha Joga - Monika Kubrak

Hatha Joga, czyli staroindyjska odmiana tego rodzaju ćwiczeń psychofizycznych, uważana jest za najstarszą ich formę. Duży nacisk kładzie się w niej na połączenie swojego wewnętrznego Ja z „hatha”, czyli siłą fizyczną, dlatego też (według tradycji) instruktor powinien wymagać od swoich uczniów wysiłku i dyscypliny na zajęciach.

Bazą Hatha Jogi jest jak zawsze pranajama, czyli kontrola oddechu, asany, a więc pozycje ciała, a dodatkowo krija – sześć procesów oczyszczających. Siła fizyczna spełnia tu większą rolę niż w jodze klasycznej, z którą łączy Hata Jogę osiąganie stanu głębokiej medytacji oraz harmonii z samym sobą.

Asany w Hatha Jodze są ważniejszym elementem niż w innych odmianach jogi i wymagają włożenia w nie większego wysiłku. Według joginów ćwiczenia mają moc wzmacniającą poszczególne partie ciała i oczyszczającą umysł, a także uwalniają skumulowaną w ciele i wnętrzu negatywną energię, robiąc miejsce tej pozytywnej. Mają moc uzdrawiającą, a przede wszystkim – pozwalają zapanować nad samym sobą i osiągnąć wewnętrzną harmonię.

Termin:

Poniedziałki, godz. 17:30-19:00

Miejsce:

OdNowa Centrum Refleksoterapii
al. Zwycięstwa 46/1, Gdańsk

Inwestycja w warsztat:

Wstęp jednorazowy: 30 zł
Karnet miesięczny: 99 zł

Zapisy:

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości i pytania dotyczące zajęć – nie krępuj się, zadzwoń do nas. Postaramy się odpowiedzieć na każdą kwestię. Dobierzemy odpowiednie zajęcia specjalnie pod Twoje potrzeby.

(+48) 509 614 409
sekretariat@odnowacentrum.pl

Poznaj terapeutkę