Mrs Yin - Iza Milczarek Wielowymiarowa Ja (# Bądź wierny sobie)

Czas nie istnieje – istnieje tylko zmiana. Zmiana Ciebie na każdego tego, którym jesteś w danej chwili. Być może różne słowa, które do ciebie mówię, wytwarzają wiele różnego rodzaju stanów emocjonalnych – to właśnie na tym polega przeżywanie swojego życia, na tym polega prawda o tym życiu.

Myślę, że bycie wiernym sobie wynika ze zmiany. Zmiany podążania za tym, co się wydarzy, w interakcjach. Nagromadzenie tego, co dzieje się w naszym życiu, trudnych sytuacji, wynika z tego, że nie dokonujemy zmiany. Dlatego, że się boimy. Boimy się patrzeć na siebie i widzieć siebie. Patrzeć na to, co w nas jest i czego w nas nie ma.

Jesteśmy w tłumie ludzi, którzy są zwyczajnie do nas podobni. Ale każdy z nas zobaczy kolorowego ptaka, kogoś kto próbuje być sobą. Ale czy patrząc na niego naprawdę widzisz tę osobę czy rolę tej osoby? Bycie wiernym sobie to chyba najtrudniejsza rzecz, z którą wszyscy się zmagamy.

Kiedy dokonujesz jakiejś transformacji w swoim życiu, oczekujesz, że wszyscy to zauważą, oczekujesz uznania, oklasków, braw, oczekujesz wszystkiego. Chcę ci powiedzieć, że to zawsze oczekuje w tobie dziecko, które staje przed mamą i tatą i prosi, żeby zostało być zauważone. Ale kiedy jesteś wierny sobie, to stajesz przed sobą i mówisz do siebie te rzeczy, które wynikają ze zmiany i w narracjach, które ty rozumiesz.

Posługiwanie się prawdą o sobie jest najtrudniejszą historią świata. Bo w całym bałaganie, który mamy wokół siebie, bycie podobnym jest bezpieczne. I tak sobie płyniemy bezwolnie i myślimy, że tak będzie Ok.

A to nie jest ok.

Posłuchaj mojego najnowszego podcastu. Opowiem Ci, jak stanąć naprzeciwko siebie i bez potrzeby podziwu u innych, po prostu wypracować w sobie odwagę do bycia prawdziwym sobą. Dla swojego szczęścia i najwyższego dobra.