JIVAKA w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Stan prawdziwej żywotności”.

Masaż JIVAKA

Jivaka jest rodzajem masażu tajskiego, aczkolwiek nie do końca, gdyż Tajowie skupili się wyłącznie na ciele, a w Jivace pracuje się jeszcze z umysłem i emocjami jednocześnie.

Masaż JivakaPodczas sesji jednym z ważniejszych aspektów tego masażu jest oddech, wdech nosem i wydech ustami, czyli branie i dawanie.
Pacjent i terapeuta oddychają w równym tempie co powoduje, że już na samym początku sesji tworzą pewnego rodzaju całość. Przez taki wstęp i praktykę oddechu nasz umysł zaczyna pomału usuwać się na bok, zaczynamy odpuszczać kontrolę, aby mógł wkroczyć kolejny element, czyli dotyk.

Pierwszymi częściami ciała doświadczającymi dotyku są nogi. Ruchy prowadzone są delikatne, z wyczuciem, z miłością, ale czasem bardziej zdecydowanie. Na nogach pracuje się długo, ponieważ są one zbiornikiem naszych emocji, które gromadziliśmy przez całe nasze życie. Emocje odłożyły się pod postacią różnych doświadczeń: lęku, strachu, złości, braku pewności siebie, braku motywacji do działania i wielu innych. Ważnym elementem jest uwolnienie napięć, aby nasza życiodajna energia Qi mogła swobodnie przepływać przez nasze ciało.
Praca zaczyna się od stóp, następnie uwaga terapeuty kieruje się w stronę podudzi, ud oraz miednica.

Techniki i pozycje (leżenie na plecach, brzuchu, bokach, a czasem w siadzie lub na stojąco) są różne, ale praca zaczyna się na kanałach energetycznych lub meridianach. Na nogach wyróżnia się 5 kanałów energetycznych:

  • kanał żołądka,
  • kanał woreczka żółciowego,
  • kanał wątroby,
  • kanał pęcherza moczowego,
  • kanał nerki.

Każdy kanał odpowiada za inną emocję, doświadczenie.

Praca skupia się na ucisku (akupresurze), ale są również elementy głaskania, rozcierania, refleksologii, pracy ze stawami, rozciąganie mięśni. Wszystko po to, żeby doprowadzić nasze ciało do harmonii.

Podczas sesji pacjent może poczuć zaniepokojenie, strach, ale i radość, to, czego nie czuł nigdy wcześniej podczas masażu, bo zaczyna się dziać coś poza kontrolą. Przedtem pacjent miał wpływ na to, jak przeżywa swoje życie, a tu nagle tyle niekontrolowanych emocji.

Pacjenci z czasem pozbywają się bólu, napięć, różnego rodzaju obciążeń fizycznych i psychicznych.
Zaczynają otwierać się na nowe doświadczenia, takie, na które przedtem brakowało im odwagi lub byli zapatrzeni na dobrobyt wszystkich dookoła, a siebie zostawiali na samym końcu stawki.

Masaż Jivaka to także praktyka rozluźniania swojego ciała połączona z przepływem energetycznym.
Ludzie na co dzień pędzący w natłoku obowiązków, zatracają się w tym pędzie i zapominają o sobie. To powoduje, że tracimy ze sobą kontakt.
Masaż Jivaka pozwala na zatrzymanie się, powrót do swoich korzeni, zrozumienie, że nasz stan emocjonalny i duchowy nie jest uzależniony od innych, ale wyłącznie od nas samych.

Jivaka jest masażem suchym, pacjent leży w luźnym stroju niekrępującym ruchów.

Masaż JIVAKAMasaż JIVAKA

 

Zapraszam do umawiania wizyt,
Szymon Chmielewski
(+48) 509 614 409