Małgorzata IRI Jakubowska

Terapeutka Ustawień Systemowych, Bioenergoterapeutka

Małgorzata prowadzi sesje indywidualne i grupowe (warsztaty) metodą Ustawień Systemowych  (wg Ustawień Rodzinnych Berta Hellingera).  Ukończyła w 2015 r. roczne szkolenie w Instytucie Ustawień Systemowych w Warszawie, i od tego czasu prowadzi samodzielną praktykę. Jednak Ustawienia Systemowe pojawiły się w życiu Małgorzaty po raz pierwszy w 2000 roku na sesjach i warsztatach u Haliny Weigner. Fascynacja tym sposobem rozwiązywania problemów i postrzegania świata pozostała w niej do dziś.

Ustawienia Systemowe pomagają dostrzec i zmienić schematy, przekonania lub wzorce rodzinne, którymi podświadomie kierujemy się w swoich życiowych wyborach, a które mają swoje źródło w Systemie Rodowym. To również dotarcie do naszej nieuświadomionej lojalności wobec losów osób żyjących przed nami, które powtarzamy w swoim życiu. To spojrzenie na to, co stoi za naszym problemem, trudnością, chorobą, by można było przyjąć rozwiązanie. Obecnie w swojej pracy Małgorzata łączy Ustawienia Systemowe, elementy pracy z traumą oraz narzędzia i techniki zaczerpnięte z nurtów terapii opartych na uważności i współczuciu.

Obszary, w których pomaga Małgorzata:

 • Relacje rodzinne: rodzice-dzieci, macierzyństwo, ojcostwo
 • Akceptacja i troska o ciało i poprzez ciało, zaburzenia odżywiania, choroby
 • Relacje partnerskie i kobiecość (męskość)
 • Seksualność i zdolność odczuwania przyjemności i radości w życiu
 • Osobista przedsiębiorczość w pracy i finansach
 • Pełnia siebie w uzyskaniu pewności siebie i poczucia własnej wartości
 • Urzeczywistnianie marzeń – wzmacnianie pola rezonansowego własnych życzeń, myśli i pragnień (tzw. prawo przyciągania)

Małgorzata pracuje również w przestrzeni wczesnej traumy, gdzie wskutek wydarzeń lub deficytów w relacji z pierwszymi opiekunami, pozostajemy zatrzaśnięci w schematach reagowania emocjonalnego i zmienionego postrzegania rzeczywistości. Człowiek po takich doświadczeniach funkcjonuje tak, jak gdyby poszczególne części jego osobowości działały oddzielone od siebie. W późniejszym życiu ten sposób funkcjonowania przestaje chronić, a osłabia naturalną witalność i zdolność przejawiania oczekiwanych zmian w życiu i relacjach.

Cały czas dba o swój rozwój, dlatego ukończyła w 2021 r. studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS w Warszawie na kierunku „Uważność i Współczucie. Podstawy Badania Psychoterpaia”. Dzięki ukończeniu programu pozyskała i wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie podstaw psychologicznych i kontemplatywnych uważności, a także sposobów rozwijania i zastosowań klinicznych uważności i współczucia. Zapoznała się z metodami terapeutycznymi opartymi na uważności (MBT, Mindfulness-Based Therapies) oraz metodami odwołującymi się do nich (3 Fala terapii behawioralnych, w tym terapia dialektyczno-behawioralna (DBT) oraz terapia zaangażowania i akceptacji (ACT)). Wybrane narzędzia i techniki tych nurtów terapii włączyła do swojej praktyki (m.in. uspokajanie natłoku myśli, praktyki oddechowe, regulowanie emocji, budowanie bezpieczeństwa w sobie, praktyki uważności, wzbudzanie współczucia wobec samego siebie czy integracja JA ( moja tożsamość i poczucie własnej wartości).  W swojej pracy inspiruje się doświadczeniami neuronauki i terapiami w zakresie pracy z traumą, m.in. terapią  P. Levina Somatic Expierence i metodą Ustawień Intencji w odniesieniu do traum prenatalnych, wczesnodziecięcych  F. Rupperta.


Zaproponuj termin spotkania

  Dane wpisane w formularzu kontaktowym są dobrowolne i będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodne z polityką prywatności. Administratorem danych osobowych jest firma: Klinika OdNowa Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku 80-213, przy Al. Zwycięstwa 46/1, NIP: 6040205585.

  Ile jest 9 + 6 ?