Klinika OdNowa Centrum Refleksoterapii Szkoła Terapeutów OdNowa OdNowa Krok po Kroku - warsztaty rozwojowe

Helena Książek

Twórczyni autorskiego programu odstresowująco-leczniczego REST, praktyk Access Concsiousness Bars®.

W Klinice OdNowa zajmuje się prowadzeniem terapii pacjentów zarówno za pomocą dotyku, jak i za pomocą ograniczenia rozproszeń i skupienia uwagi pacjenta na jego wnętrzu. Takie działania prowadzą do osiągnięcia stanu relaksu i odprężenia, pozwalają pozbyć się bezsenności, ograniczeń, otworzyć się na świat i rozbudzić kreatywność.

Zapraszam na zabiegi z zakresu:

Ten wyjątkowo relaksujący i odprężający zabieg daje efekty już po pierwszej sesji, kiedy pojawiają się odczucia głębokiego spokoju i lekkości. Głównym celem terapii Bars® jest otwarcie ciała, umysłu i zmysłów na otrzymywanie, którego często się boimy, wstydzimy lub – naszym zdaniem – musimy na nie zasłużyć, a znacznie łatwiej jest nam dawać. Cały sukces polega na zrozumieniu, że branie i dawanie to tak naprawdę to samo – zawsze, gdy coś dajesz, to coś otrzymujesz!

Terapia Bars® polega na delikatnym dotyku 32 punktów na głowie pacjenta, odpowiadających za różne sfery jego życia. Tym samym terapeuta ogranicza jego przekonania i zmienia jego sposób myślenia, otwierając go na otaczający go świat. Dzięki sesji Bars® można podnieść swoje poczucie własnej wartości, zmniejszyć poziom lęków czy wyraźnie zredukować stres.

Codziennie nasze zmysły są ze wszystkich stron atakowane nadmiarem informacji. To powoduje nieustające procesy analizy, więc nasz mózg nie odpoczywa. Na głębszych poziomach mózg nie odróżnia rzeczywistości od fikcji i za każdą stresującą myślą rusza w ciele produkcja kortyzolu – hormonu stresu. Zgromadzony w nadmiarze trzeba koniecznie zredukować z ciała i umysłu.

Tu z pomocą przychodzi autorska terapia REST. Udział w sesjach indywidualnych lub indywidualno-grupowych nie wymaga wysiłku ani przygotowań, jest się jedynie obserwatorem tego, co do nas przychodzi. To nie hipnoza ani sen – mamy pełną świadomość siebie i swojego ciała, które dzięki treningom staje się w pełni zrelaksowane i luźne, a nasz umysł rozbudzony i kreatywny.

Udział w spotkaniach to też doskonała forma leczenia – stan, w którym znajduje się pacjent uruchamia proces odbudowy komórkowej w organizmie. Dzięki temu leczyć można kontuzje, sany bólowe, nerwobóle, depresje, powikłania stresowe i wiele innych.

Zaproponuj termin spotkania

Dane wpisane w formularzu kontaktowym są dobrowolne i będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodne z polityką prywatności. Administratorem danych osobowych jest firma: FUNDACJA ODNOWA CENTRUM z siedzibą: 83-010 Jagatowo, ul. Sosnowa 6D, NIP: 6040205585.

Profil

Imię i nazwisko:Helena Książek
Adres: al. Zwycięstwa 46/1, 80-213 Gdańsk
Specjalizacja Praktyk Bars®, terapeuta REST