Zapraszam na warsztat „Dzień w rytmie Ajurwedy🦋

🔸 Jeśli chcesz mieć poczucie, że masz na wszystko czas. Jeśli chcesz czuć satysfakcję ze swojego życia i cieszyć się chwilą. Jeśli chcesz mieć więcej czasu dla siebie. Jeśli chcesz czuć, że masz wpływ na swoje życie. Jeśli marzysz o większej energii i nadziei na lepsze jutro.

Ten warsztat dla Ciebie.

🔸 Jeśli chciałabyś praktykować jogę, medytację, ale nie wiesz, jak upchnąć je w swój napięty grafik. Jeśli chciałabyś odżywiać się zdrowo, ale nie masz głowy do diet i gotowania. Jeśli chciałabyś wprowadzić trochę zdrowej rutyny do swojego codziennego życia. Jeśli interesuje Cię naturalne dbanie o urodę. Jeśli chciałabyś dowiedzieć się, jak opóźnić proces starzenia się organizmu. Jeśli chcesz odżywić się na każdym poziomie – cielesnym, duchowym oraz umysłowym.

To ten warsztat jest właśnie dla Ciebie.

Ajurweda żyje swoim własnym rytmem. Jest to holistyczny system medyczny z Indii dopasowany do potrzeb naszego organizmu. Pomaga nam połączyć codzienny rozkład dnia z rytmem natury. Cykl dobowy dzieli na poszczególne fazy, których energia wspiera nas w podstawowych aktywnościach – pracy, wypoczynku, jedzeniu…

Dinacharya to ajurwedyjski harmonogram dnia. Pomaga ona zaplanować dzień zgodnie z energiami dominującymi o danej porze, tak byśmy funkcjonowali jak najbardziej wydajnie i harmonijnie, jednocześnie zyskując maksimum szczęścia i zdrowia w każdej sferze – ciała, umysłu i ducha.

W trakcie warsztatu poznasz elementy i etapy Dinacharyi. Oprócz tego nauczysz się, jak poprawnie wykonywać sesje jogi, jak oddychać, jak medytować, jak dbać o swoje ciało, jak przygotować zdrowe posiłki, jak zadbać o zatoki, jak się masować, co pić zamiast kawy i wiele innych.


Plan
:
🔹 Przywitanie uczestników – wstęp, zapoznanie się
🔹 Ćwiczenia ajurwedyjskie poprawiające kondycję organizmu – 7 minut dla zdrowia
🔹 Joga w zgodzie z Ajurwedą – sesja, pranayama, medytacja prowadzona, relaksacja
🔹 Napój imbirowy
🔹 Selfabhyanga – nauka olejowego automasażu całego ciała
🔹 Higiena ciała wg Ajurwedy w praktyce
🔹 Wspólne przygotowanie śniadania dla wszystkich dosz
🔹 Sjesta: Wykład – „Dinacharya – ajurwedyjski rytm dnia” – co to jest i dlaczego ma znaczenie dla naszego zdrowia i komfortu życia, omówienie etapów, pory dnia, wskazówki jak poprawić nasze codzienne funkcjonowanie
🔹 Przygotowanie wody gożdzikowej, dhumapana, maseczki ajurwedyjskiej, mieszanki olejowej dla każdej z dosz, anjanam (naturalnego kajalu do oczu)
🔹 Wspólne przygotowanie obiadu – Kitchari
🔹 Sjesta: Omówienie pielęgnacji skóry wg ajurwedy (powiązania między cerą a doszą, etapy pielęgnacji, kuracja odmładzająca)
🔹 Nauka automasażu marm na poprawę trawienia oraz gładką skórę
🔹 Przygotowanie deserowego napoju ajurwedyjskiego – alternatywa dla kawy
🔹 Pokaz masażu Shiroabhyanga, Upanhasveda, Mukhaabhyanga na chętnych uczestnikach
🔹 Podsumowanie, Q&A
🔹 Pożegnanie uczestników


Warsztat poprowadzi
: Agnieszka Wołoszyn, terapeutka ajurwedyjska.👩‍🦰

Ajurweda dosłownie odmieniła jej zdrowie i życie. Po zapoznaniu się z tym holistycznym indyjskim systemem medycznym i przetestowaniu dobroczynnych skutków jego działania na sobie, postanowiła zostać terapeutą, by pomagać innym ludziom poprawić swoją kondycję psychiczną, fizyczną i emocjonalną oraz głęboko się zrelaksować.

Jest uczennicą Sankara Lal Sivasankara Nair zarówno w zakresie Ajurwedy, jak i kalaripajjatu – południowoindyjskiej sztuki walki oraz praktykantką jogi.
Łącząc wiedzę z tych dziedzin pracuje z pacjentami nad poprawą jakości ich życia.


Więcej
: odnowacentrum.pl/zespol/agnieszka-woloszyn

🕙 30 lipca (sobota) – Czas trwania warsztatów: 9-18
💸 Koszt: 500 zł

Rezerwacja miejsca 100 zł płatne na konto Centrum Medycyny Naturalnej
Nr konta: 28 1910 1048 2267 1522 0353 0001
W tytule przelewu proszę wpisać nazwę warsztatu
⚠ Maksymalna ilość uczestników: 7 osób

Co ze sobą zabrać: matę do jogi, ręcznik kąpielowy, luźny strój, pozytywną energię 😊

📌 al. Zwycięstwa 46/1, 80-213 Gdańsk
📲 (+48) 509 614 409
📩 sekretariat@odnowacentrum.pl

Poznaj więcej warsztatów

Kontakt

Jeżeli masz pytania dotyczące warsztatu – zadzwoń do nas.

(+48) 509 614 409
sekretariat@odnowacentrum.pl