Technika uwalniania emocji D. Hawkinsa

👉 Technika uwalniania, zajmuje się stłumionymi emocjami. Jej twórca, psychiatra David Hawkins uważa, że tłumione uczucia są przyczyną naszych chorób oraz trudności doświadczanych zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej. Stworzył proste, ale potężne narzędzie, które całkowicie zmieniło jego życie.

👉 Metoda ta jest także drogą rozwoju świadomości, wraz z całą koncepcją Hawkinsa przynosi nowe spojrzenie na człowieka, a szerzej mówiąc, na życie. Hawkins opiera się na odkryciach, jakie przyniosły badania nad ludzką świadomością, które prowadził przez wiele lat. Za swoje dokonania został odznaczony tytułem szlacheckim przez królową Danii, a jego praca zdobyła uznanie Matki Teresy.

👉 Podczas zajęć, kierując się stworzoną przez Hawkinsa Mapą Poziomów Świadomości, uwalniamy emocje które nie służą naszemu życiu i zdrowiu – są to między innymi wstyd, poczucie winy, apatia/bezsilność, smutek/żal, lęk/strach. Doktor Hawkins uważał, że na tyle reagujemy daną emocją, na przykład poczuciem winy, na ile jest już w nas stłumionej winy. Źródło naszych uczuć jest wewnętrzne, a nie jak zazwyczaj sądzimy – zewnętrzne, bo na tę samą trudną sytuację, możemy zareagować na wiele różnych sposobów.

👉 Emocje są energią, jeśli mamy dużo stłumionych emocji (a zazwyczaj mamy) to po prostu napierają, domagając się uwolnienia. Jeśli ich nie uwolnimy, to często przechodzą w różne objawy (chorobę, uzależnienia), a wyrażanie ich często je wzmacnia.

👉 Uwalnianie trudnych emocji jest procesem, podróżą w głąb siebie, a najbardziej zachęcająca w tej podróży jest zmiana, która dokonuje się w nas globalnie. Bo tak naprawdę nie chodzi tylko o emocje – chodzi o jakość naszego życia. Wraz z uwalnianiem ta jakość się zmienia. Porzucamy stare schematy, to, co nas więziło wewnętrznie – lęk, smutek, wstyd, poczucie winy. Zmierzamy ku wolności wewnętrznej, radości, poczuciu mocy. Gdy uwolnimy negatywne, stłumione wcześniej emocje widzimy świat bardziej poprzez radość i spokój. Radosny spokój. Odkrywamy, że w każdym z nas jest wewnętrzny nauczyciel, który prowadzi nas ku prawdziwemu Ja.


Spotkanie będzie miało 2 części:

⭐ Pierwsza część – wykład,
⭐ Druga część – zajęcia praktyczne techniki uwalniania.

Prowadząca : Ela Juszczyk – psycholog. O technice uwalniania pisała w swojej książce, która jest dostępna przez stronę www.elajuszczyk.pl


🗓 TERMIN
29.01.20 godz 18.00 – 21.00

📌 MIEJSCE
KLINIKA ODNOWA AL. ZWYCIĘSTWA 46/1

💸 CENA WARSZTATU

Rezerwacja miejsca poprzez wpłatę kwoty w wysokości 50 zł
Pozostała cześć kwoty płatna gotówką przed rozpoczęciem warsztatu.

CENA WARSZTATU 150,00 zł

ℹ ZGŁOSZENIA I INFORMACJE
sekretariat@odnowacentrum.pl
(+48) 509 614 409
https://www.odnowacentrum.pl/
FB: https://www.facebook.com/events/115766379705673/


“Konsekwencją tłumienia trudnych, negatywnych uczuć są często objawy chorobowe. Nawet jeśli mamy dobre uzasadnienie dla tego, aby coś robić czy czegoś nie robić – emocje z tym związane w nas pozostaną. Możemy uwolnić trudne emocje, stosując technikę uwalniania, ale też słuchając tych emocji, możemy dotrzeć do tego, co w nas domaga się zauważenia (emocje wskazują, jakie istotne potrzeby ignorujemy).”

E. Juszczyk, Lot ku wolności. O życiu, psychologii i o tym, co działa, Gdynia, 2019

Poznaj więcej warsztatów

Kontakt

Jeżeli masz pytania dotyczące warsztatu – zadzwoń do nas.

(+48) 509 614 409
sekretariat@odnowacentrum.pl