Kurs II stopnia Yi Jing - Księga Przemian

Klinika OdNowa wraz z Marią Pieniążek zapraszają na Kurs II stopnia „Yi Jing – Księga Przemian”.

Częstokroć wzdychamy: „Ach, gdyby można było poradzić się kogoś mądrego!”.

Ale jak do niego dotrzeć? Jak być pewnym jego bezinteresownej intencji? Czy rada, którą otrzymamy będzie rzeczywiście dobra, słuszna i skuteczna?

Doradcą może być Księga Przemian Yi Jing (czyt. I Czing), która określi sytuację, zamiar, drogę ku spełnieniu i samo spełnienie oraz porówna nasze zamiary z algorytmem przeznaczenia.

Księga wspomaga rozpoznanie naszego stanu, sytuacji i warunków. Funkcjonuje ona jak aparat rentgenowski, prześwietlając nasze wewnętrzne dyspozycje, nasze możliwości. Wyciąga wnioski, wskazując co, w jakiej kolejności i kiedy należałoby uczynić, aby osiągnąć cel. Może ona stwierdzić, że cel, który chcemy osiągnąć jest obecnie w ogóle poza naszym zasięgiem, ponieważ najpierw musimy sami się zmienić, poczekać na odpowiednie warunki, aby stał on się dla nas realny. Może też ocenić nasze działania jako niebezpieczne dla nas bądź destrukcyjne. Może również zachęcić i wskazać najlepsze metody działania.

Yi Jing była doradcą cesarzy, władców, wojowników, nawet mędrców. Ale z porad Księgi może skorzystać każdy człowiek, który podejmie stosowną praktykę komunikowania się z nią.

Rozmawiać z Księgą – co to oznacza?

Kto rozmawia?

Czym jest Księga Przemian i w jaki sposób za jej pośrednictwem możemy komunikować się z Mistrzem Księgi, Mistrzem Wewnętrznym, Wszechwiedzącym w sobie?

Jak to się dzieje, że przy pomocy pałeczek krwawnika czy monet jest to możliwe?

Jakie warunki muszą być spełnione, aby rozmawiać, rozumieć i działać zgodnie z radą?

Z dwóch jakości, czterech emblematów, ośmiu trygramów i 64 heksagramów razy sześć linii zbudowana jest ta Wielka Kosmiczna Gra, która prowadzi nas i pokazuje 384 możliwe sytuacje, w które może wejść człowiek w swoim środowisku. To wydaje się nie tak wiele, ale też tak wiele.

Gdy studiujemy Księgę Przemian i wnikamy w jej tajniki, otwiera się przed nami wspaniała przygoda i niezwykła mądrość – możliwości poznawania sytuacji, własnego umysłu i siebie samego wydają się nie mieć końca.

Kurs obejmuje:

– Yi Jing jako Księga Mądrości

– Rozmowa z Księgą – Dewinacja

– Kosmologia – Wu Ji, Tai Ji, Ba Gua

– Diagramy kołowe, Fu Xi i króla Wen

– 64 heksagramy

– Linie-Yao, Władcy Gua

– Koło i kwadrat Shao Yonga

– Heksagramy rdzenne i nuklearne

– Teoria Pięciu Przemian

– Ćwiczenia yogi dao

– Prezentacja komputerowego programu Yi Jing

Maria Pieniążek urodziła się w 1951 roku w Warszawie, zajmuje się teorią i praktyką Yi Jing już od 30 lat. Jest autorką opracowania „Numerologia Yi Jing wg Da Liu”. Od lat prowadzi wykłady i seminaria „Wprowadzenie do praktyki Yi Jing” oraz „Numerologia Księgi Przemian” w wielu miastach Polski, w tym w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie czy Bielsku-Białej. Ukończyła kurs Medycyny Chińskiej u Claude’a Diolosy, w 2017 roku został zakończony jej projekt edukacyjno-dywiancyjnego Yi Jing.

Termin

23 listopada 2019, godz. 10:00-18:30 (z przerwą w godz. 13:00-15:30)
24 listopada 2019, godz. 10:00-18:30 (z przerwą w godz. 13:00-15:30)

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/384212219164152/

Miejsce:

Klinika OdNowa, al. Zwycięstwa 46/1, Gdańsk

Koszt:

800 zł za jeden poziom – KUP BILET – https://evenea.pl/event/ksiegaprzemian2/

Przedpłata gwarantująca miejsce w wysokości 240 zł za poziom płatna przelewem na numer konta: Fundacja OdNowa Centrum: 22 1140 2004 0000 3402 7784 1721

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy:

Poznaj więcej warsztatów

Jeżeli masz pytania dotyczące warsztatu – zadzwoń do nas.

(+48) 509 614 409
sekretariat@odnowacentrum.pl