Mrs Yin - Iza Milczarek Wielowymiarowa Ja (# Kocha, lubi, szanuje)

Ten podcast dedykuję temu, co w naszym życiu jest najtrudniejsze, czyli relacjom. Relacje są dla nas najtrudniejsze, bo wszystko, co dotyczy tego, czym jesteśmy, wymaga lubienia, szanowania i kochania. Ale czy tak naprawdę wiemy, co to oznacza?

Kiedy spotyka się dwoje ludzi, którzy zamierzają coś ze sobą zrobić, obszar w przejawianiu, w którym są, nadaje kształtu tej relacji. Kiedy ludzie łączą się na brakach i dziurach emocjonalnych, które mają w sobie, uaktywniają pole do kompromisów, których wymaga ta relacja. Do wiecznych kłótni o to, kto ma większe prawa, większy szacunek, kto wie lepiej.

Połączenie na brakach uczy nas relacji w sposób dziecięcy – nasz pierwszy partner na życie, kiedy jest mężczyzną to dla kobiety staje się tatą, a kobieta dla mężczyzny staje się mamą. Nakładają się trudności, przestajemy się szanować, przestaniemy się kochać, a co najważniejsze – przestajemy się lubić. Wtedy okazuje się, że relacja w którą inwestowało się tyle czasu, przestaje być tym, czym była.

Co zrobić, kiedy nagle okazuje się, że jesteśmy w piaskownicy i nawalamy się łopatkami jak dzieci? Posłuchaj, jak zatrzymać się w niedojrzałym związku i spojrzeć w prawdzie na waszą relację.