Kurs zawodowy - Terapeuta Refleksolog

Terapeuta Refleksolog - Kurs zawodowy

Wspieramy w zdobyciu dofinansowania na kurs zawodowy terapeuta refleksolog.

Dzięki współpracy z Centrum Wsparcia Biznesu INCOM Piotr Jasiek wspieramy w zdobyciu dofinansowania na kurs zawodowy terapeuta refleksolog.
Województwa pomorskie, mazowieckie i śląskie są wyłączone z programu dofinansowania.

Kontakt:
🙋‍♀️ Małgorzata Kotlińska

📲+ 48 600 558 716
📧 szkolenia@cwb-incom.eu
📧 m.kotlinska@cwb-incom.eu

Terapeuta Refleksolog

To kierunek wyjątkowy, jedyny taki w Polsce. Łączy w sobie aspekty pracy refleksologa z pracą terapeuty o holistycznym podejściu do człowieka.

Wyjątkowość metody naszego kształcenia polega na empirycznym podejściu do nauki. Wszystko powinno być osadzone w doświadczaniu – wówczas uczymy się, jak być blisko człowieka, jak być blisko siebie. Uczymy metody kontemplacyjnej, różnicującej, zgłębiającej wielowymiarowo drugiego człowieka.

Wiemy, że do tego, by stać się dobrym terapeutą refleksologiem, potrzebny jest rzetelny warsztat umiejętności pracy manualnej z pacjentami oraz umiejętności prowadzenia pacjenta terapeutycznie.

W naszej szkole umiejętności rozłożone są narastająco. Najpierw uczestnicy kursu poznają podstawy medycyny chińskiej, meridianologii i refleksologii, tak by uczestnicząc później w zajęciach praktycznych z refleksologii, mieć pełne zrozumienie procesów, jakie są uaktywniane poprzez refleksologiczny masaż stóp i głowy. Stopa to mapa naszego organizmu, to też kopalnia wiedzy o jego kondycji i historii. W ostatnim semestrze wchodzimy więc jeszcze głębiej w zagadnienia doskonalące umiejętność diagnozowania, przy okazji przeprowadzając staże kliniczne. Na koniec, już po egzaminie, którym kończy się szkoła, umożliwiamy obycie praktyk w naszej klinice, by w bezpiecznej atmosferze i pod naszą opieką absolwent kursu mógł doświadczyć pracy jeden na jeden z pacjentem.

Umiejętności terapeutyczne zdobywane będą na zajęciach z komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej oraz psychologii WuXingu. To także głęboki proces rozwoju osobistego, który przechodzi każdy, będąc jednocześnie świadkiem i uczestnikiem procesów. Nie możemy być dobrymi terapeutami, jeśli sami nie posprzątamy w swoim życiu, a gdy to zrobimy, stajemy się wiarygodni i autentyczni wobec pacjentów.

Nasze życie to również energetyka naszego ciała oraz wzajemne oddziaływanie między ludźmi na tym polu. Na naszych zajęciach poznasz podstawowe zasady energetyki człowieka, dowiesz się, jak chronić siebie i na czym polega bezpieczeństwo i harmonia energetyczna w naszym ciele.

Kończąc naszą szkołę, otrzymujesz dyplom terapeuty refleksologa oraz zaświadczenie o ukończeniu tego kursu z ramienia Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Chcesz poznać szczegóły? Zostaw adres e-mail:  Misja

  Naszą misją jest wydanie na świat kompletnego terapeuty, który – oprócz widzenia powierzchowności pacjenta – widzi naturę jego Ciała, Umysłu i Ducha. W Szkole Terapeutów OdNowa staniesz się prawdziwym terapeutą, a nie specjalistą od techniki manualnej. To wszystko ma za zadanie pomóc człowiekowi, patrząc na niego i jego potrzeby w sposób holistyczny i pomagając mu bez obaw dotrzeć do samego siebie. Pomożemy Ci dokonać w sobie przemiany, aby dotykając pacjenta być w prawdzie ze sobą i tym, co chce się dla kogoś zrobić.

  Do naszego Miejsca Mocy zapraszamy wszystkie osoby chcące promować naturoterapię i Tradycyjną Medycynę Chińską. Poprzez rozwój na poziomie Ciała, Umysłu i Ducha staniesz się godnym polecenia Refleksologiem, a my zagwarantujemy Ci staż kliniczny!

  Wiedza i umiejętności kursu Terapeuta Refleksolog

  •Zgłębisz wiedzę i umiejętności refleksologiczne na głębokim poziomie (manualnym, diagnostycznym i duchowym)
  •Poznasz sekwencje zabiegu refleksologicznego stóp
  •Zgłębisz mistycyzm zabiegu refleksologii głowy i twarzy
  •Poznasz podstawy medycyny chińskiej
  •Zaznajomisz się z medianami
  •Nauczysz się odczytywać informacje z pulsu i z języka
  •Dowiesz się, jak działa zegar narządów
  •Będziesz umiał korzystać z WuXingu podczas diagnozowania i prowadzenia terapii
  •Poznasz naturę człowieka, jego energetykę oraz wpływ emocji na zdrowie
  •Otrzymasz narzędzia świadomej komunikacji ze sobą i innymi
  •Poznasz siłę medytacji, uważności i uziemiania ciała zwiększającą Twoją świadomość samego siebie 

  Chcesz poznać szczegóły? Zostaw adres e-mail:   Szkoła Terapeutów OdNowa – Centrum Kształcenia Ustawicznego przekaże Ci ogromny zakres wiedzy o naturze człowieka, na którą składa się Ciało, Umysł i Duch. W naszej ofercie znajdują się między innymi:

   • Tradycyjna Medycyna Chińska: zgłębienie natury człowieka z poziomu Ying&Yang oraz WuXing, a także sześciu warstw – da Ci głęboką wiedzę na poziomach wielowymiaru, jaki jest w każdym pacjencie;

   • meridianologia: nauka o tym, gdzie i w jaki sposób działają kanały energetyczne dla narządów Zang i Fu – pomoże Ci zrozumieć, dlaczego ciało manifestuje objawy kliniczne;

   • refleksoterapia: praktyczne wykorzystanie refleksologii, poznasz ją w kontekście kanałów energetycznych oraz punktów akupunkturowych;

   • WuXing: zgłębianie natury człowieka przez pięć wiodących emocji, jakie manifestują choroby w ciele;

   • komunikacja wewnętrzna Ciebie jako pacjenta: dowiesz się, co w Tobie rezonuje, dlaczego coś Cię porusza, a co innego jest Ci obojętne (studium przypadku na całej grupie), będziesz pracował na poziomie energii z tym, z czym Ty jako pacjent borykasz się na co dzień i dowiesz się, jak manifestuje to Twoje ciało;

   • komunikacja zewnętrzna: powiemy Ci w jaki sposób zrozumieć pacjenta, skąd wiedzieć, że nie mówi prawdy o swoim życiu czy stanie zdrowia, jakie są jego wartości i jak do niego dotrzeć – najpierw przez siebie, a potem poprzez niego samego;

   • nauczymy Cię chronić się przed energią pacjenta, przepuszczać ją przez siebie, a nie ją wyczerpywać, co powoduje wyczerpanie terapeuty i niego niemoc przy kolejnym pacjencie;

   • dowiesz się, jak rozpoznać kiedy choroba jest na poziomie ciała, a kiedy na poziomie pamięci komórkowej pacjenta czy na poziomie jego energii.

   Chcesz poznać szczegóły? Zostaw adres e-mail:    Terminy

    Planowany termin rozpoczęcia kursu 29.10.2021 roku

    Kurs trwa 3 semestry:

    Harmonogram

    Każdy zjazd będzie miał następującą strukturę czasową:
    – piątek dwa bloki po 4-godziny 9-13 oraz 14:30-18:30
    – sobota dwa bloki po 4-godziny 9-13 oraz 14:30-18:30
    – niedziela jeden blok 4-godziny 9-13

    I SEMESTR

    29-31.10.2021

    12-14.11.2021

    11-13.02.2022

    04-06.03.2022

    II SEMESTR

    22-24.04.2022

    17-19.06.2022

    15-17.07.2022

    16-18.09.2022

    III SEMESTR

    14-16.10.2022

    4-6.11.2022

    2-4.12.2022

    13-15.01.2023

    3-5.02.2023 EGZAMIN

    START : październik 2021
    miejsce: Gdańsk 80-210 Al. Zwycięstwa 46/1

    Informacje i zapisy

    Pozdrawiam serdecznie
    Agnieszka Kowalewska
    Dyr. Szkoły Terapeutów OdNowa

    Poszerz swoją wiedzę.