Masaż ajurwedyjski w Gdańsku - najstarsza medycyna świata

masaz ajurwedysjki

Indyjska tradycyjna nauka medyczna, na którą w ogólnym rozumieniu składa się Ajurweda, powstała blisko pięć tysięcy lat temu. Ajurweda jest to holistyczny system uzdrawiania, który łączy między innymi odpowiednio zbilansowana dieta, zdrowy styl życia, techniki oddychania, różnorodne ćwiczenia i odpowiednie formy masażu. Tworząc całość, skupia w  sobie zarówno ciało, duszę, jak również i umysł, dbając przy tym przede wszystkim o naturalną równowagę ciała i harmonię z otoczeniem.

Dziś chcielibyśmy skupić się na jednym z elementów tego systemu, jakim jest oferowany przez zespół specjalistów w tym zakresie - masaż ajurwedyjski w Gdańsku. Czym on jest? Czym wyróżnia się na tle innych form masażu? W jakim celu się go stosuje i komu w sposób szczególny jest on polecany?

Czym jest masaż ajurwedyjski?

Jest to najstarsza technika masażu, której głównym celem jest przede wszystkim łagodzenie bólu, jak również i regeneracja tkanek. Z jednej strony sprawdza się doskonale przy zapewnieniu ciału odpowiedniego relaksu i wyciszenia, tak, aby uchronić organizm przed chorobami, z drugiej zaś strony pozwala on wspomagać leczenie wielu dolegliwości. Oferowany masaż ajurwedyjski w Gdańsku, określany inaczej jako Abhyanga, jest masażem całego ciała. Najpierw masowana jest głowa i to zazwyczaj w pozycji siedzącej, a następnie pozostałe części ciała, wraz z twarzą, dłońmi i stopami w pozycji już leżącej. Aby taka forma masażu przyniosła zamierzony efekt, kluczowe znaczenie ma odpowiednia wiedza i znajomość technik, które w takim masażu są wykorzystywane. Pod okiem najlepszych specjalistów, można uzyskać najwyższą formę masażu ajurwedyjskiego w Gdańsku, czerpiąc z niego ogrom korzyści, zarówno prozdrowotnych, leczniczych, jak również i typowo relaksacyjnych.

Wykorzystywanie olejków w masażu ajurwedyjskim

Oprócz odpowiednich form masażu, z całą pewnością w ajurwedzie istotne znaczenie ma zastosowanie olejów do ciała, które traktowane są jako forma lekarstwa, jak również i kosmetyku. Kluczowe znaczenie ma na pewno olej sezamowy, który to działa zarówno leczniczo, jak również i pielęgnacyjnie. Zawarte w nim kwasy tłuszczowe, witamina E, A i C, a także naturalne przeciwutleniacze, są doskonałe dla skóry, odpowiednio ją nawilżając, odżywiając i wzmacniając. Co więcej, dzięki podgrzaniu takiego oleju, wnika on także głębiej, docierając aż do tkanki łącznej, działając pozytywnie między innymi na stawy, kości, jak również i mięśnie. A oprócz właściwości prozdrowotnych i leczniczych, taki masaż ajurwedyjski w Gdańsku, to także możliwość zyskania najwyższej formy relaksu i odprężenia, jaka z całą pewnością każdemu z nas się należy.

Dla kogo skierowany jest masaż ajurwedyjski?

Taka forma masażu skierowana jest przede wszystkim do osób, które borykają się z problemami skórnymi, w tym ze suchą skórą. To idealny wybór dla osób, u których występują suche i trzeszczące stawy oraz kości, dla osób chorych na osteoporozę, na artretyzm, na problemy z zaparciami. To także doskonały masaż, który pozwala pozbyć się z organizmu wszelkich toksyn. Działa on bowiem niezwykle oczyszczająco i rewitalizująco na organizm. Co istotne, taki masaż ajurwedyjski z Gdańsku działa również niezwykle leczniczo na system nerwowy. Do mózgu w trakcie masowania ciała przekazywane są pozytywne bodźce za pośrednictwem włókien nerwowych, jakie znajdują się na całym ciele. To idealny masaż dla osób zapracowanych i zmęczonych, dla tych, którzy borykają się z nerwicą, którzy żyją w permanentnym stresie i którzy cierpią na bezsenność. 

 

Jedno jest pewne - masaż ajurwedyjski w Gdańsku, wykonywany przez specjalistę w zakresie takiej właśnie formy masowania ciała, jest w stanie przynieść pożądane efekty i zagwarantować osobom masowanym szereg płynących z tego tytułu korzyści. Czasami warto oddać swoje ciało w odpowiednie ręce, bowiem tylko masażyści posiadający odpowiednią wiedzę, kwalifikacje i umiejętności, są w stanie zapewnić swoim klientom to, czego oni sami od takiej formy masażu oczekują.

Udvartana ajurweda
Udvartana
masaz ajurwedysjki
ajurweda
kamienie ajurweda