Masaż Gdańsk Wrzeszcz

Masaż powięziowy – rozbrajanie ciała

Gabinet masażu Gdańsk - najpopularniejsze usługi

Każdy rodzaj masażu skierowany jest do określonej grupy osób, w zależności od celu, jaki chcemy dzięki niemu osiągnąć. Inne bowiem zastosowanie ma odprężający masaż relaksacyjny, inne masaż twarzy. Zupełnie inaczej będzie wyglądał masaż klasyczny, a inaczej masaż leczniczy. Dla jednego pacjenta kluczowe znaczenie ma działanie relaksujące, dla kogoś innego lifting twarzy, poprawa elastyczności skóry, czy uzyskanie efektu jędrności, dla jeszcze innych typowy masaż mający działanie lecznicze. Rynek oferuje nam dziś ogrom różnorodnych form masażu, dlatego też każdy z pacjentów danego salonu czy kliniki, ma do wyboru konkretne ich rodzaje.

Jaki masaż wybrać dla siebie? Polecane terapie i inne formy masażu dla konkretnych osób

Tak naprawdę trudno jest wybrać jeden, konkretny masaż, który okazałby się najlepszy, bowiem wszystko uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji, oczekiwań i wymagań, ale również i samych rezultatów. Jakie są więc najbardziej popularne formy masażu? Jeśli w grę wchodzi odprężenie, na pewno doskonałe sprawdzi się tutaj masaż gorącymi kamieniami, masaż Jivaka, jak również i masaż tantra. Większość masaży jest częścią tradycyjnej medycyny tajskiej i są one praktykowane w Azji od tysięcy lat. Spośród tych, dużą popularnością cieszy się ten Jivaka. Ojcem tego masażu był indyjski lekarz Jivaka, od którego tak naprawdę zaczęło się takie masowanie ciała, które ma na celu ukoić nerwy, uspokoić organizm i przywrócić mu potrzebną harmonię. Relaksacyjny masaż to jak najbardziej doskonały wybór absolutnie dla każdego, a szczególnie dla osób zapracowanych, zestresowanych i żyjących w ciągłej pogoni i pędzie.

Innymi formami masażu są te, które mają charakter estetyczny. Dzięki nim można poprawić koloryt skóry, można postawić na modelowanie twarzy, na zdrowy wygląd, na spłycenie zmarszczek czy na poradzenie sobie ze zbędnym cellulitem. Tutaj doskonale sprawdza się na przykład masaż Gua Sha, szczególnie polecany na okolice szyi i dekoltu.

Kolejną formą masażu jest ten leczniczy, gdzie pracuje się na tkankach miękkich. Tutaj istnieje wiele jego form. Taki masaż usprawnia przepływ krwi i limfy, gdzie stawia się na niwelowanie napięcia mięśni. Taki masaż jest pomocny dla układu mięśniowego, jak również nerwowego, ale także i dla samego aparatu ruchu. Bardzo często masaż poszczególnych części ciała, to cały proces leczniczy, który ma na celu przywrócenie sprawności, poradzenie sobie z bólem, usprawnienie pracy aparatu ruchu.

Zupełnie inne działanie ma masaż terapeutyczny, inne limfatyczny, jeszcze inne relaksacyjny. Inaczej wygląda tradycyjny masaż tajski, inaczej masaż częściowy, a inaczej całkowity masaż ciała. W przypadku jednego masażu istnieją przeciwwskazania do jego stosowania, z kolei dla kogoś innego, mają one kluczowe znaczenie.

Masaż leczniczy a masaż pełen relaksu

Najbardziej popularnymi są masaż leczniczy i masaż relaksacyjny. Dwa najbardziej znane i wybierane, jednak jakże od siebie inne. Masaż relaksacyjny pomaga pozbyć się stresów i napięć mięśniowych poprzez redukowanie nagromadzonego napięcia, dodatkowo wpływa na poprawę kolorytu Twojej skóry, na uzyskanie jej ciągłego napięcia. Taki masaż odbywa się w towarzystwie świec, często wykorzystuje się w nim dodatki, jak na przykład olejek lawendowy, stawia się na spokojną, wyciszającą muzykę. Masaż leczniczy z kolei to często forma terapii, w której stawia się na poprawę stanu zdrowia pacjentów. Można go wykorzystać po operacjach chirurgicznych, po licznych urazach i kontuzjach, w przypadku niepełnosprawności. Taki masaż zawiera elementy rozciągania. Polecany jest dla osób, które mają problemy z aparatem ruchu.

Masaż z zakresu medycyny estetycznej

Zupełnie inną formą masażu jest ten, który ma na celu wykonanie drenażu limfatycznego w celu usunięcia zastojów czy pozbycia się cellulitu, w celu poprawy wyglądu skóry, uzyskania młodszego i bardziej atrakcyjnego wyglądu. Poprzez stosowną pracę manualną, można uzyskać odpowiedni owal twarzy, można zredukować zmarszczki czy poradzić sobie z niedoskonałościami skórnymi. Polecany dla osób, które chcą odjąć sobie lat, pragną atrakcyjniej wyglądać i lepiej się ze sobą czuć. W przypadku masażu z zakresu medycyny estetycznej, dobrze sprawdzają się dodatkowo preparaty kolagenowe, które są doskonałym uzupełnieniem pracy nad ciałem. Jeśli chodzi o masaż na twarz czy szyję, wystarczy przyjść w niekrępującym ruchów ubraniu, z ciepłymi skarpetkami, tak, aby móc spokojnie wyciszyć się i w pełni zrelaksować w błogiej przyjemności. W przypadku zaś masażu na ciało, zazwyczaj wykonywany jest on całościowo, dlatego też osoba masowana leży bez ubrania.

Jak masować, aby masaż był w pełni skuteczny?

Każdy masaż, począwszy od kobido, przez masaż sportowy, klasyczny, po leczniczy, powinien być wykonany przez doświadczonego w tym zakresie specjalistę, który posiadając odpowiednie zdolności i umiejętności, ale także i wiedzę, jest w stanie zagwarantować każdemu pacjentowi jak najlepszą jakość usługi.

Masaż Gdańsk Wrzeszcz - wybór najlepszego gabinetu masażu

Wybierając odpowiedni gabinet masażu, należy zwrócić uwagę na to, aby oferował on szeroką paletę usług w rozsądnej cenie, aby zapewniał indywidualne podejście do klienta i oczywiście skuteczną formę działania na ciało człowieka, poprzez stosownie dobrany masaż. Niewątpliwie bardzo dobrym wyborem może okazać się Centrum OdNowa, które oferuje ogrom usług z zakresu różnorodnych form masażu. Wystarczy zadzwonić, umówić się na wizytę pod podanym numerem telefonu i oczekiwać na masaż, który z całą pewnością przyniesie pożądane rezultaty. Błogi masaż, akupresura, kombinacja kilku technik masowania ciała - wybór jest na tyle różnorodny, iż z pewnością każdy jest w stanie znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązanie.