Kursy zawodowe w Gdańsku – zostań terapeutą refleksologiem!

kursy_zawodowe_w_Gdańsku

Osoba kończąca szkołę średnią nie zawsze wie, co robić dalej. Czy iść na studia, czy wybrać szkołę policealną, iść do pracy, a może wyjechać? Jedno jest pewne – nieważne, co chciałoby się robić, warto podążać za tym, co się czuje. A w przypadku, gdy jest się naprawdę niezdecydowanym – może należy spróbować tego, co ciekawe, a nawet troszkę nieznane? A może warto rozwijać się w zawodzie, który już się wykonuje?

W ostatnich latach coraz częściej pragniemy poszerzać swoje kwalifikacje, a także nabieramy odwagi, aby zmienić swoje życie i skierować je na zupełnie inne tory.

Będąc niezadowolonym z tego, co robimy, chcemy się przekwalifikować, a zamiast kolejnych kilku lat studiów wybieramy dobry kurs zawodowy, aby jak najszybciej zdobyć upragniony zawód, w którym chcielibyśmy się spełniać.

Coraz więcej osób wybiera kursy związane z medycyną niekonwencjonalną, naturalną, jogą czy masażem.

W związku z tym, dziedziny te doczekały się kursów kierunkowych, po ukończeniu których słuchacze otrzymują stosowne certyfikaty, pozwalające im na praktykowanie zawodu. Jednym z takich kursów jest kurs zawodowy terapeuty refleksologa, po ukończeniu którego, Szkoła Terapeutów OdNowa zapewnia odbycie cennego stażu klinicznego.

Czym właściwie jest refleksoterapia?

Każdy z nas posiada w swoim organizmie kanały energetyczne – tzw. meridiany. Bywa, że przepływająca w nich energia ulega zablokowaniu. Wówczas działanie narządów wewnętrznych i układów: trawiennego, hormonalnego, a nawet nerwowego, ulega zaburzeniu i w ciele pojawiają się różne choroby – nieraz lekkie, a nieraz poważne. Refleksolog, za pomocą uciskania receptorów i punktów akupunkturowych, udrażnia meridiany, uruchamiając w ciele samoczynny proces zdrowienia.

Odpowiednie działanie lecznicze refleksologa pomaga pacjentowi uporać się z wieloma uciążliwymi chorobami. Podczas refleksoterapii głowy i twarzy terapeuta pracuje na poziomach takich narządów, jak śledziona, wątroba czy żołądek, oddziałując tym samym na układ nerwowy, limfatyczny i hormonalny pacjenta. To pomaga mu doświadczyć głębokiej relaksacji w stanie Alfa i wpływa na jego poziom samoakceptacji, pozwala mu wyzbyć się depresji, bezsenności, a także otyłości. Swoistym efektem ubocznym jest… efekt estetyczny w postaci pięknego, wypoczętego i rozświetlonego wyglądu.

Z kolei poprzez refleksoterapię stóp, terapeuta pobudza przepływ zablokowanej energii, dzięki czemu pozwala pacjentowi pokonać stres oraz napięcie psychofizyczne, a także dolegliwości bólowe. „Poprawia” się układ hormonalny, układ krążenia, układ pokarmowy oraz nerwowy, a wszystko to składa się na odbudowanie odporności. Refleksoterapia stóp jest dla organizmu swoistym nauczycielem, dzięki któremu z czasem dostosowuje się on do warunków codzienności. Terapeuta refleksolog jest w stanie pomóc kobietom ciężarnym, z zaburzeniami miesiączkowania, bezpłodnością i innymi problemami ginekologicznymi, osobom zestresowanym, przewlekle zmęczonym, z anemią, nawracającymi infekcjami.

O kursie zawodowym terapeuty refleksologa

Zawód refleksoterapeuty to pomaganie nie tylko innym, ale także sobie. Pozwala na rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu, bywa, że „wywraca je do góry nogami”. To dogłębne przeanalizowanie siebie i swojego otoczenia, a także wprowadzenie zmian w swoim dotychczasowym życiu na nowe i lepsze. Kursant dowie się, jak emocje wpływają na jego ciało oraz jak naturalnie regulować ich poziom, nie uciekając się do medycyny zachodniej. Pozna zdrowy styl życia, naturalną profilaktykę, naturoterapię, a przede wszystkim – nauczy się samoświadomości.

Poznanie siebie, oczyszczenie i ciągła praca nad sobą jest bowiem podstawą tego, aby móc zacząć pomagać innym!

Kurs zawodowy w Szkole Terapeutów OdNowa to wykłady i praktyka, polegające na zapoznaniu się z własnym ciałem oraz zależnościami między poszczególnymi elementami na ciele człowieka. Kursanci przede wszystkim uczą słuchać drugiego człowieka, jego duszy, umysłu i ciała, co pozwoli im dogłębnie ocenić i wyleczyć ich dolegliwości. Ważnym elementem nauki jest to, żeby móc ocenić rozmiar choroby: czy zagnieżdżona jest jeszcze w pamięci komórkowej lub energii, czy rozwinęła się już w ciele. Kursant  nauczy się również  tego, jak chronić siebie przed – nieraz bardzo silną – energią pacjenta.

Poza refleksoterapią na kursach zawodowych w Gdańsku, terapeuci Szkoły OdNowa szkolą swoich uczniów z zakresu komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, merydianologii – wiedzy o kanałach energetycznych, a także tradycyjnej medycyny chińskiej – kursanci w praktyce uczą się m.in. bańkowania, świecowania uszu czy moksybucji. Zajęcia mają charakter wykładów, a także nauki przez doświadczanie.

Przez trzy semestry, jeden weekend w miesiącu, kursanci spotykają się, aby zgłębiać tajniki refleksologii i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Ukończenie kursu zwieńczone jest otrzymaniem dyplomu terapeuty refleksologa oraz stażu klinicznego w Klinice OdNowa w Gdańsku.

Nie czekaj – spróbuj swoich sił w refleksologii – kurs zawodowy w Gdańsku startuje w październiku 2019!

Informacje i zapisy:

tel.: +48 509 614 409

e-mail: sekretariat@odnowacentrum.pl