Bioenergoterapia – naturalny proces zdrowienia

Medycyna naturalna, oparta na tradycyjnych masażach i zabiegach, takich jak akupunktura, refleksoterapia stóp, twarzy i głowy czy masaż tajski, a także na ziołolecznictwie, liczy sobie tysiące lat. Jej założeniem jest przede wszystkim równowaga, która gwarantuje zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia.

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych i skutecznych metod medycyny zwanej dziś niekonwencjonalną jest bioenergoterapia. Mimo, że według naukowców nie ma medycznego uzasadnienia na jej skuteczność, osoby, które odwiedziły gabinety bioenergoterapeutów i odbyły w nich seanse potwierdzają efektywność tej metody leczenia. A w bioenergoterapii najważniejszy jest pacjent, jego odczucia i to, co ma do powiedzenia przed i po seansie.

Na czym właściwie polega bioenergoterapia?

Seans bioenergoterapeutyczny polega na odblokowaniu znajdujących się w ciele pacjenta kanałów bioenergetycznych, za pomocą których przeprowadzający zabieg terapeuta przekazuje choremu odpowiednią energię.

Dzięki odblokowaniu tych kanałów, rozpuszczeniu blokad i zastojów, organizm regeneruje swoje siły witalne i samodzielnie podejmuje walkę z chorobą.

Powodzenie terapii zależne jest jednak od wielu czynników, głównie od siły skutecznej sugestii oraz silnej wiary pacjenta w prawdziwość działania przenikających przez ciało bioprądów.

Medycyna alternatywna – zabiegi fantomowe

Bioenergoterapia stosowana jest w różnych odmianach, między innymi jako bioenergoterapia głęboka, czyli tak zwane zabiegi fantomowe. Terapeuci diagnostyki karmicznej, oczyszczając pole energetyczne wokół siebie i pacjenta, są w stanie uczynić nawet to, z czym nie radzili sobie lekarze medycyny konwencjonalnej.

I tak bioenergoterapeuta za pomocą zabiegów fantomowych może uleczyć zarówno ciało, jak i umysł. Za pomocą seansu bioenergoterapeutycznego można pozbyć się różnego rodzaju długotrwałych bóli, usunąć z organizmu toksyny, likwidować stany zapalne, regenerować układ krwionośny, kostno-stawowy, pokarmowy czy moczowy. Wpłynąć można także na wygląd człowieka: pobudzić cebulki włosów do regeneracji, odmłodzić i wygładzić skórę, zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej, usunąć narośla, guzy i inne zmiany. Co ważne, bioenergoterapia oczyszcza także umysł z traumatycznych przeżyć, dzięki czemu niejednokrotnie można pomóc pacjentowi w uporaniu się z ciężkimi problemami z psychiką.

Bioenergoterapia ma bardzo pomocne działanie na przewlekle chorych, którzy szukają dla siebie innych, niekonwencjonalnych, ale skutecznych terapii. W leczeniu bioenergoterapeutycznym nie ma potrzeby przerywania leczenia konwencjonalnego – obydwie metody nie oddziaływają na siebie i nie kolidują ze sobą.

Jak wygląda seans bioenergoterapii?

W trakcie zabiegu bioenergoterapeuta przesuwa wyprostowane dłonie ponad ciałem pacjenta. W tym czasie chory może odczuwać różne doznania: ciepło, chłód, mrowienie, mogą pojawić się zawroty głowy lub uczucie niepokoju. Każde doznanie powinno być natychmiast zgłaszane terapeucie, gdyż nie zawsze są to uczucia właściwe. Często po zabiegu pacjent bywa senny, lecz jest to rodzaj snu leczniczego, a po kilku seansach stan psychiczny pacjenta ulega poprawie.

Przeczytaj nasz poprzedni wpis – „Uważność (ang. Mindfulness) i korzyści wynikające z jej praktykowania”.